Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Straż Gminna
Autor Wiadomość
strix 

Wysłany: 2013-08-22, 16:10   

dżony napisał/a:
albo zakleić im okienko :D

Widze tu miejsce dla nowej iniciatywy społecznej integrującej lokalną społeczność ;)

Trzeba by uderzyć tylko po jakieś pieniądze na taśmę w projekty wspierające rozwój lokalnych organizacji pozarzadowych :lol:

s

PawelB 

Wysłany: 2013-11-16, 09:46   harmonogram

Witam

Tak obserwuję ten wątek, bo działalność Straży mnie interesuje. Mój wniosek jest taki, że niewiele ich działalność ma wspólnego z podnoszeniem bezpieczeństwa. Jest to raczej działalność nastawiona na łupienie i zasilanie budżetu.

Co do działania z fotoradarem to SG/SM ma obowiązek uzgadniać miejsce i czas pomiaru prędkości z Komendantem Powiatowym Policji. Oznacza to, że powinien być wytworzony jakiś dokument na którego podstawie Straż dokonuje takich kontroli.

W naszej gminie co miesiąc jest wywieszany na BIPie UM harmonogram pomiaru prędkości na następny miesiąc. Spróbujcie zadziałać aby i w Jaktorowie SG taki dokument udostępniała.

Harmonogram można podejrzeć TU na forum mieszkańców Tarczyna.

Jakub Wędrowycz

Wysłany: 2013-11-29, 13:48   

Szanowni użytkownicy dróg, drodzy sąsiedzi a także przedstawiciele grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zwanej Strażą Gminną (forum pewnie czytacie)- ramieniem zbrojnym Wójta gdyż jako organ powołujący i nadzorujący macza w tym swoje paluszki.

Kilka słów na wstępie.
Z obserwacji własnej Straż Gminna w Jaktorowie została powołana tylko i wyłącznie dla jednego celu - źródełko kolejnego myta/haraczu/podatku etc. (który trafia do budżetu gminy).
Jedyna widoczna działalność to korespondencja z fotkami naszych pojazdów i bezprawnymi a wręcz przestępczymi próbami wyłudzeń od nas pieniędzy za rzekome przekroczenie prędkości (ale o tym szerzej w dalszej części postu).
Pod swoją siedzibą (przy straży pożarnej) codziennie rzesze ludzi śpiesząc do pracy i pociągu łamie przepisy w zasięgu wzroku pięknych i umundurowanych
za nasze pieniądze darmozjadów. Czy ktoś widział żeby im to przeszkadzało? - Nie, ponieważ taka działalność naraziłaby Wójta na niechęć potencjalnego elektoratu w następnych wyborach.
Bezpieczeństwo i jego poprawa - takimi frazesami i banałami sypią z rękawa zgodnie Wójt i jego pretorianie.
Ale czy ktoś to zbadał? czy podparł statystykami? - NIE. To tylko bajeczka dla naiwnych owieczek.
Mógłbym wymieniać jeszcze więcej przypadków tej patologii ale zachowam to na razie dla siebie na potrzeby procesowe.

A teraz coś o "mandatach" i korespondencji od P.O. Komendanta SG w Jaktorowie. (a dlaczego P.O., brak kompetencji?? czy coś innego? - to też ciekawe)
Cały proceder jaki uprawiają jest wyłudzeniem i przestępstwem urzędniczym.
Pisma są tylko próbą wyłudzenia i zastraszenia potencjalnych owieczek do strzyżenia.
Zawierają jedynie groźby o sankcjach ale już przemilczają należne nam prawa i w świetle prawa można te wezwania wykorzystać do znanych celów w toalecie.
W skrócie - na ich podstawie Panowie z SG nic nie mogą nam zrobić - trzeba tylko odpowiednio zareagować i odesłać im kilka zdań i "na drzewo".
Cała wykładnia prawna wraz z orzeczeniami już wygranych spraw jest również dostępna we wskazanych artykułach.

Poniżej szereg publikacji wskazujących co należy zrobić żeby skutecznie bronić się przed zakusami "stróżów lewa" z Jaktorowa i nie płacić kolejnych podatków, które są tak skutecznie ukryte w budżecie gminy, że tylko w gminie wiedzą i to nie wszyscy na co są przeznaczane te pieniądze (poza oczywiście nowymi autami dla SG i ich wynagrodzeniem).

Chronologicznie:

http://3obieg.pl/jak-nie-placic-mandatow
http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem
http://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat
http://3obieg.pl/akcja-tu...a-przed-radarem
http://3obieg.pl/fotorada...-pokrzywdzonymi
http://3obieg.pl/wyrzuc-mandat-za-zle-parkowanie
http://3obieg.pl/odpowiad...prawie-mandatow
http://3obieg.pl/straz-mi...ra-cie-zniszczy
http://3obieg.pl/mandaty-...ich-prokuratury

Dla osób mniej obeznanych w paragrafach - służę pomocą.

Pozdrawiam

KONIEC! ŁUPIENIA!

Bambosz 

Wysłany: 2013-11-29, 14:44   

Jakub Wędrowycz napisał/a:
..........................................
A teraz coś o "mandatach" i korespondencji od P.O. Komendanta SG w Jaktorowie. (a dlaczego P.O., brak kompetencji?? czy coś innego? - to też ciekawe)
Cały proceder jaki uprawiają jest wyłudzeniem i przestępstwem urzędniczym.
Pisma są tylko próbą wyłudzenia i zastraszenia potencjalnych owieczek do strzyżenia.
Zawierają jedynie groźby o sankcjach ale już przemilczają należne nam prawa i w świetle prawa można te wezwania wykorzystać do znanych celów w toalecie.
!

Linków kupa ale jak na razie ...............
Może ten tekst należy wysłać i do Komendanta, żeby mógł się ustosunkować.

No, nie wiem? jak się pretorianie zwiedzą, to czy Admin nie będzie usuwał tekstu. Co innego krytyka, ale parę zwrotów w tym poście jest problematycznych.

Ale o co chodzi? SG coś fałszuje? czy łapie naprawdę za przekroczenie szybkości? Bo coś nie łapię.
Jak łapią i wystawiają mandaty to chyba nie biorą w łapę?

Oczywiście, że jestem za ucywilizowaniem działań SG w Jaktorowie. :mrgreen:

Jakub Wędrowycz

Wysłany: 2013-11-29, 17:33   

Cytat:
Linków kupa ale jak na razie ...............
Może ten tekst należy wysłać i do Komendanta, żeby mógł się ustosunkować.

Linków kupa a nawet prawie kopa i to już świadczy o skali problemu.
Pan p.o. Komendant doskonale zdaje sobie sprawę, że działa niezgodnie z obowiązującym prawem i świadomie je łamie, a jeśli nie jest świadom tego co mu przygotowali prawnicy i sygnuje dokumenty własnym podpisem to też nie zwalnia go od odpowiedzialności za czyny karalne których się dopuszcza.

SG nic nie fałszuje. Taki zarzut nawet nie padł w moim poście.
To co robi SG to próba zastraszenia i podstępnego wyłudzenia od właściciela pojazdu konkretnej reakcji w przygotowanym zestawie formularzy.
Rzeczowe formularze są tak skonstruowane aby ofiara wpadła w pułapkę i przyznała się do zdarzenia lub wskazała inną osobę.
Temat jest bardzo szeroki, ale w skrócie można ująć to tak.

Zgodnie z art. 54 § 6 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia jako osoba co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie mamy prawo do odmowy złożenia wyjaśnień o czym powinniśmy zostać pouczeni zgodnie z art. 8 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia w związku z art. 16 Kodeksu Postępowania Karnego. A o tym Panowie z SG "zapominają" (celowo).
TO JEST BARDZO WAŻNE GDYŻ,
w związku z brakiem pouczenia na wezwaniach o prawach podejrzanego, obwinionego lub świadka (do czego są zobowiązani art. 16 Kpk § 1 i 2 w zw. z art. 8 Kpwsow) wzywany nie może zostać ukarany ani mandatem, ani grzywną ani karą porządkową, oraz skierowaniem sprawy do sądu,

gdyż nie może ponosić ujemnych skutków procesowych.

art. 16 Kpk § 1. Jeżeli organ prowadzący postępowanie jest obowiązany pouczyć uczestników postępowania o ciążących obowiązkach i o przysługujących im uprawnieniach, brak takiego pouczenia lub mylne pouczenie nie może wywoływać ujemnych skutków procesowych dla uczestnika postępowania lub innej osoby, której to dotyczy.

I To co napisałem jest tylko czubkiem góry lodowej.
To jest ich zasra..m obowiązkiem udowodnić nam to że to my kierowaliśmy pojazdem a nie straszyć i wymuszać pod karą przeróżnych sankcji co to nam nie zrobią jak nie wskażemy... itd.
Powiem więcej, jeżeli ktoś wskaże przykładowo że to ciocia kierowała to musi się liczyć że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań - szeroko opisują to wskazane publikacje.
Wszystko ma na celu zapędzić owieczkę w kozi róg i przyjęcie mandatu.
Choć jeżeli już ktoś tak zrobił to też można odzyskać to co nam ukradli.

Prosta obrona:
ich formularze kierujemy do WC a sami odpisujemy poleconym za potwierdzeniem odbioru pismo że nie zostałem poinformowany o prawach oskarżonego lub świadka lub obwinionego i niech spadają na drzewo. W tym momencie nie mogą nic już zrobić.

Trzeba tylko dokładnie przejrzeć co w tych formularzach i pouczeniach jest. Bo może się okazać że jednak po jakimś czasie wprowadzą/wprowadzili właściwe pełne pouczenie to wtedy sprawa jest jeszcze prostsza - po prostu korzystamy ze swoich praw.

Pragnę też podkreślić, że nie jestem żadnym piratem drogowym, który daje przepis jak bezkarnie narażać ludzi na niebezpieczeństwa. Intencja jest jedna - prawo jest po to by się do niego stosować bez względu na to czy jest się zwykłym pracującym ciężko człowiekiem czy funkcjonariuszem ZAUFANIA PUBLICZNEGO.

Po prostu panowie z SG (patrz Gmina) zrobili sobie maszynkę do zarabiania pieniędzy siedząc w cieplutkich i opłacanych z naszych podatków fotelikach.

Niech ruszą tą część ciała gdzie kończą się plecy i pilnują porządku! TAKA jest ich praca!

ptr2

Wysłany: 2015-07-24, 13:03   

Gminy stracą dochody. Sejm finalizuje prace nad ustawą, która zabiera straży miejskiej i gminnej wszystkie fotoradary: stacjonarne, przenośne i te, które montowane są na skrzyżowaniach. Dziś w nocy drugie czytanie projektu. Jutro - głosowanie.

Bambosz 

Wysłany: 2015-07-24, 21:37   

Cytat:
Po prostu panowie z SG (patrz Gmina) zrobili sobie maszynkę do zarabiania pieniędzy siedząc w cieplutkich i opłacanych z naszych podatków fotelikach.

Niech ruszą tą część ciała gdzie kończą się plecy i pilnują porządku! TAKA jest ich praca!

Jak pisałem poprzedniego posta, to nie było jeszcze tych przepisów o 50-ce w terenie zabudowanym i o 2x podwyższeniu mandatów.
Strażom Gminnym i innym tego typu tworom, należy natychmiast zabrać możliwość "gzymkowania" obywateli. :evil:

Pooglądałem Emila R. i "absurdy drogowe" i jak to możliwe, że kierowcę każą zabraniem PJ lub tak wysokim mandatem a tego obszczymurka, budowlańca drogowego, który zostawił ograniczenie do 30 w Al. Jerozolimskich jeszcze cholera nie zabrała.

Jakub Wędrowycz

Wysłany: 2015-07-26, 11:32   

Najważniejsze teraz to kontrolować finanse gminy ILE BĘDZIEMY DOPŁACAĆ DO WYNAGRODZEŃ pretorian wójcia.
Obawiam się że będzie to kwota rzędu 300-500 tysięcy złotych rocznie!
Same wynagrodzenia licząc 5 osób po średnio 3000 zł to rocznie 180 000 zł!
A utrzymanie i eksploatacja biura, pojazdów itp?

Czy stać naszą biedną (co cały czas powtarza wójt) gminę na takie marnotrawstwo?
Jakoś nie mogę dostrzec wartości dodanej z funkcjonowania tego ramienia zbrojnego wójta
dla ludności lokalnej - poza represjami niejednokrotnie nieuzasadnionymi.

Czas pożegnać się z tą formacją i przeznaczyć środki na remonty dróg i poboczy co dużo skuteczniej poprawi bezpieczeństwo na drogach gminnych.

Bambosz 

Wysłany: 2015-07-27, 13:04   

Jakub Wędrowycz napisał/a:
......
..............................
..............................
Czas pożegnać się z tą formacją i przeznaczyć środki na remonty dróg i poboczy co dużo skuteczniej poprawi bezpieczeństwo na drogach gminnych.

Mylne Twoje pragnienia :lol:
Urzędasy zjedzą cały nadmiarowy budżet. :-D
Nigdy mi się nie podobała SG w roli kontroli drogowej chociaż mogłem to jakoś zrozumieć.
Ruchy ustawodawcy w kwestii karania kierowców, zachwiały proporcje i dlatego jestem przeciwnikiem fotoradarów w rękach sfrustrowanych "cywilnych" pracowników (często niekompetentnych).
SG jako taka jest potrzebna a już szczególnie w małych miejscowościach i gminach. Tylko od Wójta zależy jakie zadania przydzieli i jak je będzie egzekwował.
Podpowiem, że za wywalanie śmieci do rowu, UG może zarobić 5000 zł. :-D
Tylko, ze trzeba będzie tyłki ruszyć ..... :lol: :lol:

Na zwiększenie obsady policyjnej w gminie raczej nie ma co liczyć. Tak mi się wydaje.

Jakub Wędrowycz

Wysłany: 2015-07-28, 10:36   

Bambosz napisał/a:
SG jako taka jest potrzebna a już szczególnie w małych miejscowościach i gminach. Tylko od Wójta zależy jakie zadania przydzieli i jak je będzie egzekwował.

Śmiała teza z tą potrzebą.
Popełniając czasem lekturę goebbels'owego ramienia wójcia czyli "Wieści gminnych" odnoszę wrażenie
że 90% czasu (poza pstrykaniem fotek ich ulubionym aparacikiem) pretorianie realizowali program przedszkolny i bawili dzieci na pogawędkach o znakach poziomych i pionowych.
Nie zapomnijmy też (choć incydentalnie) o jakże agresywnej i iście miltonowskiej konkurencji dla hycli.

Szukam argumentów dla utrzymywania tych ciepłych stołeczków dla darmozjadów, kolesi i rodzinki z naszych podatków i mam poważny problem z odnalezieniem chociażby jednego.

Bambosz 

Wysłany: 2015-07-28, 20:00   

Cytat:
....................
Szukam argumentów dla utrzymywania tych ciepłych stołeczków dla darmozjadów, kolesi i rodzinki z naszych podatków i mam poważny problem z odnalezieniem chociażby jednego.

Jeżeli piszesz o konkretnych przypadkach to ja się nie wypowiem.
Jest dużo spraw w gminie które mogą załatwiać strażnicy miejscy lub gminni.
Wzywanie policji do srającego psa pod moją furtką i niesprzątającego właściciela, to przegięcie w drugą stronę, ale świetne zadanie dla SG. :lol: Na przykład.
Przypomniała mi się akcja którejś zimy z odśnieżaniem przejść dla pieszych. Jednego dnia pouczali drugiego dnia dawali mandaty.

Jakub Wędrowycz

Wysłany: 2015-07-29, 13:26   

Bambosz napisał/a:
Przypomniała mi się akcja którejś zimy z odśnieżaniem przejść dla pieszych. Jednego dnia pouczali drugiego dnia dawali mandaty.

To od stycznia można być pewnym, że proces gradacji sankcji ulegnie optymalizacji i pominięte zostanie pouczenie. Gdzieś przecież będą musieli zarobić na swój byt.
Powiem więcej, teraz dopiero lokalna społeczność odczuje finansowo kreatywność tej formacji - a dlaczego?
Dlatego że fotki pstrykali głównie przejeżdżającym i w większości właścicielami drenowanych portfeli byli przejezdni. Zatem od stycznia w poszukiwaniu haraczu zapukają do naszych domów.

Z uzyskanych ostatnio informacji budżet SG w Jaktorowie to ok. 1 mln zł. rocznie (jeden milion złotych)
Czyli statystycznie aby zbilansować wydatki z przychodami każdy mieszkaniec gminy Jaktorów (liczebność = 10 000) powinien dostać raz w roku mandacik w wysokości 100zł włącznie z noworodkami.

Bambosz 

Wysłany: 2015-07-30, 21:37   

:lol: jak będą ustawiać się pod bardziej okazałymi posiadłościami to "da radę" :mrgreen:
Niestety mnie nie da się przekonać, że wszyscy są uczciwi ani to, że pies będzie po sobie sprzątał. :-(
Jeżeli Wójt będzie chciał to będą dobrze pracowali.

Na marginesie, to właśnie mnie wkurzało, że siedzą i bawią się w zakład fotograficzny, a za nimi ktoś wywala śmieci do rowu. Teraz będą się mogli tym zająć. Popilnują ławek na skwerze. Bezpłatnie przeprowadzą dzieci na przejściu dla pieszych pod szkołą itd.

ptr2

Wysłany: 2015-07-31, 05:43   

Bambosz napisał/a:
:lol: jak będą ustawiać się pod bardziej okazałymi posiadłościami to "da radę" :mrgreen:

W każdym razie zapłacą za to mieszkańcy naszej gminy. Wcześniej łupiliśmy głównie innych, teraz zapłacimy bańkę sami .....

krzychum4 

Wysłany: 2015-07-31, 09:38   

Radni powinni pójść po rozum do głowy i zlikwidować Straż Gminną, ja od początku roku widziałem ich w Międzyborowie(zapewne byli częściej), raptem kilkanaście razy, z czego lwią część spędzili naprzeciw remizy OSP i w bocznej uliczce przy obsłudze fotopstryczka, 2-3 razy jak jechali bocznymi uliczkami i to tyle. Przydałyby się patrole wieczorne/nocne. Czemu? Zapewne w nocy zdewastowano przystanek na pętli w Międzyborowie, zapewne 1-2 patrole policji na cały powiat grodziski to tylko kropla w morzu potrzeb zapewnienia bezpieczeństwa, ale łatwiej nękać mieszkańców, że nie odśnieżone, fakt, wiele osób może mieć to szczęście, że odśnieży rano, a w czasie pobytu w pracy zaśnieży ich chodniki i popołudniu jak wrócą mogą zastać mogą wezwanie do zapłaty.

Odpowiedz do tematu