Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Klasa sportowa szkoła podstawowa
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-07-08, 11:06   Klasa sportowa szkoła podstawowa

Czy ktoś z Was chodził w szkole podstawowej do klasy sportowej? Jakie są wasze opinie po latach?

krzychum4 

Wysłany: 2014-07-08, 21:22   

W mojej szkole były SKSy nie klasa sportowa, ale... Treningi po szkole, często też w soboty.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-07-09, 10:53   

W Międzyborowie moja 9-letna córka przez cały rok chodziła na minisiatkowkę 2 razy w tygodniu, z 3 treningu zrezygnowała, bo miała inne zajęcia, ale teraz jest możliwość zorganizowania klasy sportowej (siatkówka), ale brakuje dziewcząt. Dosłownie jednej. Rodzice nie chcą. Dlatego zastanawiam się, czy z perspektywy lat klasa sportowa to dobre doświadczenie czy raczej droga przez mękę.

ptr2

Wysłany: 2014-07-09, 11:32   

SylwiaRuslan napisał/a:
W Międzyborowie moja 9-letna córka przez cały rok chodziła na minisiatkowkę 2 razy w tygodniu, z 3 treningu zrezygnowała, bo miała inne zajęcia, ale teraz jest możliwość zorganizowania klasy sportowej (siatkówka), ale brakuje dziewcząt. Dosłownie jednej. Rodzice nie chcą. Dlatego zastanawiam się, czy z perspektywy lat klasa sportowa to dobre doświadczenie czy raczej droga przez mękę.

Przepisz dziecko znowu do Jaktorowa i nię będziesz maiła takich dylematów. Zresztą jedna dziewczynka dla syna szefa problemem nie powinna być ....

Facet po śmierci trafił przed oblicze świętego Piotra [poszedł do nieba]. Za dobre sprawowanie na ziemi miał prawo do trzech życzeń, więc facet prosi: - po pierwsze, chce mieć sportowego - luksusowego mercedesa, po drugie, autostrade na wyłączność, a po trzecie telefon komórkowy - nie ma sprawy. Św. Piotr spełnił życzenia faceta. I właśnie facet postanowił wypróbować swój nowy samochód, więc jedzie mercedesem po autostradzie, rozwija maksymalne prędkości, kiedy nagle jakiś kolo z długimy włosami na motorze go wyprzedził. Wkurzył sie, wziął telefon komórkowy i dzwoni do Św. Piotra ze skargą: - prosiłem o autostrade na wyłączność, a tu mnie jakiś koleś na motorze wyprzedza, co to ma znaczyć? - nic nie moge poradzić, rozumiesz, syn szefa...

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-07-09, 12:38   

Dziękuję Ci za cenne i konstruktywne uwagi - jak zawsze - ptr2.
Będę jeszcze wdzięczniejsza jak się odezwiesz na temat;)

PS Co do syna szefa, to mam jak najlepsze zdanie o nim. I to jeden z powodów, dla których zapisałam dziecko do klasy sportowej. Szkoła ma super zaplecze sportowe i ludzi z pasją. Zamiast zazdrościć i bluździć, po prostu korzystamy z możliwości:)

ptr2

Wysłany: 2014-07-09, 14:14   

SylwiaRuslan napisał/a:

PS Co do syna szefa, to mam jak najlepsze zdanie o nim. I to jeden z powodów, dla których zapisałam dziecko do klasy sportowej. Szkoła ma super zaplecze sportowe i ludzi z pasją. Zamiast zazdrościć i bluździć, po prostu korzystamy z możliwości:)

Co do syna szefa to ja go nie znam i nic do niego nie mam. Dobrze, że robi siatkówkę dla dzieci bo to im powinno wyjść na dobre. Co do korzystania z przywilejów to niestety nie jest tak, że wszystkich uczniów można przenieść do Międzyborowa. Mi się nie podoba to, że miałaś mnóstwo uwag do gminy a po przeniesieniu dziecka do Międzyborowa jesteś mega happy. W Jaktorowie też są ludzie z pasją i niestety nie stwarza im się podobnych warunków. Tak jak Ty miałaś prawo przenieść dziecko do lepszej szkoły w Międzyborowie tak samo ja mam prawo dopominać się aby szkoła w Jaktorowie równała do tej lepszej w Międzyborowie. Staram się nikogo nie obrażać, tylko zgłaszać konstruktywne uwagi ( czasem może ciut złośliwe ).

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-07-09, 16:17   

A jakieś doświadczenia z klasą lub szkoła sportową masz? Bo za cenne konstruktywne uwagi co do mnie i mojego podejścia do życia i oczywiście z całego serca dziękuję;)

ptr2

Wysłany: 2014-07-09, 16:54   

SylwiaRuslan napisał/a:
A jakieś doświadczenia z klasą lub szkoła sportową masz? Bo za cenne konstruktywne uwagi co do mnie i mojego podejścia do życia i oczywiście z całego serca dziękuję;)

Osobistych nie mam. Miałem natomiast kolegów w klasach sportowych. Moim zdaniem w podstawówce nie ma przeciwskazań. Poziom nauki jest przeważnie niższy, ale dziecko zyskuje na zdrowiu + zachowanie w grupie. W późniejszym okresie trzeba się już określić czy sport nie przeszkadza w nauce.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-07-09, 19:38   

Okazało się, że moja rodzona siostra chodzila do klasy sportowej, ona i jej 3 koleżanki mają dobre wspomnienia, ale ja mam inne wspomnienia co do jej kariery w szkole podstawowej;)

Jarus06

Wysłany: 2015-08-12, 16:14   

Czy ta klasa sportowa w koncu powstala? I jak jest z liczebnością klas w tej szkole?

Odpowiedz do tematu