Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
podstawówka w Jaktorowie
Autor Wiadomość
PWW

Wysłany: 2011-08-23, 17:43   

Ale może po kolei.
Piszecie, że szkoda że nie ma dyrektora bo chciał zmienić szkołę na lepsze. Co to znaczy na lepsze??? Ktokolwiek usłyszał lub przekonał się czego on teoretycznie chciał dokonać w ciągu tego ostatniego roku??? Jakie ma plany?? Jakie pomysły??? Qięc ciężko jest to ocenić. Czy zmienił czy nie zmienił. Potrzebny byłby do tego jakiś punkt odniesienia - nie przyoominam sobie żeby była roztaczana przed nami jakaś super wizja albo jakakolwiek tego, jak widzi pracę, promocję, rozwój tej placówki. A to chyba też nie do końca tak powinno wyglądać..

Czy zaszły jakieś zmiany?? = zgadzam się z ptr2 - JA ICH NIE WIDZĘ!!! bO JAKIE??
Czy zmieniła się baza dydaktyczna?? Czy zmnieniły się wniki?? Promocja szkoły?? Jej wyniki ?? Jej osiągnięcia?? A może atmosfera?? Imprezy??? CO TAKIEGO SIĘ ZMIENIŁO??

PWW

Wysłany: 2011-08-23, 17:49   

Pomysł z 1 % podatku - no super haha - zadajmy sobie uczciwie pytanie od ilu już lat i jak wiele placówek korzysta właśnie z tej formy zdobywania nowych funduszy!!! Wielkie to osiągnięcie wpaść na to (i to jak widać z mizernym efektem) !!!
Czytanie dzieciom - super - plus dla niegho, że znalazł czas - tylko to chyba nie tego powinniśmy oczekiwać od kadry zarządzającej!!! To jest Zespół szkół a nie tylko przedszkole!! Pokażcie mi namacalny obraz tego, co przybyło "na plus" w tej placówce !! Ja osobiście oczekuję profesjonalizmu, otwartości i nienagannej współpracy na wszystkich szczeblach a co mamy??? Brak informacji, nikt nic nie wie, a możemy się tylko domyślać.
Szkoła nie żyje swoim życiem - to ogromna społeczność - dzieci, młodzież, nauczyciele, RODZICE!!! I wypadałoby, by działania dyrektora pokrywały się z ich oczekiwaniami. Czy tak jest - wątpię.

PWW

Wysłany: 2011-08-23, 18:01   

Ktoś też wspomniał, że teraz to dyrektor brał udziałw pikniku!! A czy poprzedniczka nie brała udziału??? Czy nie było takich imprez??? Były!!! I Pani dyrektor zawsze na nich była!! To nie jest jakiś wyczyn wielki!!! To obowiązek chyba dyrektora - jako GOSPODARZA !!! Wyobraźmy sobie sytuację, że wydajemy uroczysty obiad w domu, zapraszamy gości ale sami jesteśmy nieobecni. TU JEST IDENTYCZNIE!! A imprezy odbywały się (zarówno za Pani dyrektor Z.A., jak i jej poprzednika Pana Dyr Z. R.) i będą się odbywać. Rzecz w tym, że nadal jest tego za mało!!!
Szkołę trzeba PROMOWAĆ!!! W takich żyjemy czasach!! A dyrektor ma być jej wizytówką !! Ma dbać o super wyniki i super osiągnięcia oraz przyjazną atmosferę pracy uczniów, nauczycieli i rodziców!!! Angażować kogo się tylko da i kiedy tylko się da!! WQięc marnym jest argument, że to wójt powinien decydować w głównej mierze o wyłonieniu odpowiedniego kandydata. Szkoła to nie tylko współpraca z lokalnymi władzami, to nie zwykła firma lub sklep, gdzie się ustawia wszystko na półkach a dalej to już JAKOŚ SIĘ BĘDZIE KRĘCIŁO" !!! Może i w Jaktorowie się "kręci" ale mogłoby być dużo dużo lepiej!!!

PWW

Wysłany: 2011-08-23, 18:17   

W Jaktorowie meszka wielu ludzi z fantastycznymi pomysłami, ale trzeba WSPÓŁPRACY !!! NOWYCH POMYSŁÓW I ICH WSPÓLNEJ REALIZACJI - czego ja nie widzę !!! Warto byłoby się skupić na oczekiwaniach szerszej grupy zainteresowanych (nie tylko urzędu) - rodziców, uczniów (co takiego jest ciekawego dla naszych dzieci???). i robić to WPÓLNIE !!!

Jedyne co pozostaje, to żywić nadzieję na to, że może do tego konkursu przystąpią ludzie przyjaźni, nowocześni i z POMYSŁAMI, a przede wszystkim chętni do DZIAŁANIA a nie NIEOBECNI i TRUDO UCHWYTNI !!!

że tym razem konkurs słusznie wyłoni kandydata, bez zbędnych orzeczeń sądu (jak ktoś szpera w internecie to znajdzie dlaczego konkurs musi być powołany i nie będzie trzeba się domyślać)

oraz

że komisja dokona słusznego wyboru, by szkoła ŻYŁA a nie tylko FUNKCJONOWAŁA

maam

Wysłany: 2011-08-23, 22:12   

Halo, PWW, spokojnie! Po 1. jest możliwość edytowania swoich postów, nie musisz ich trzaskać 50, wystarczy jeden, jak chcesz coś dodać. Po 2. WIELKIE LITERY w internecie oznaczają KRZYK - do tego pińcet wykrzykników - to naprawdę niepotrzebne i źle się to czyta.
Ja z byłą p. dyr. rozmawiałam raz (i nie wspominam tego dobrze), z byłym panem dyr. nie rozmawiałam nigdy, ale widziałam go więcej w przedszkolu, mogę tylko odnieść się do mojego subiektywnego wrażenia - że był bliższy uczniom, na pewno przedszkolakom.

ptr2

Wysłany: 2011-08-23, 23:01   

Znalazł ktoś info czemu jest ten konkurs na dyrektora szkoły ?

maam

Wysłany: 2011-08-23, 23:22   

ptr2 napisał/a:
Znalazł ktoś info czemu jest ten konkurs na dyrektora szkoły ?

już było:
ye2bnik napisał/a:

Konkurs odbywa sie z powodu odwołania się od wyniku sprzed roku jego kontrkandydatki.

ja też z innego źródła wiem, że chodzi o jakiś brakujący papier czy coś podobnego - w każdym razie kwestia formalno-biurokratyczna przy ubiegłorocznym konkursie.

ptr2

Wysłany: 2011-08-23, 23:44   

maam napisał/a:
ja też z innego źródła wiem, że chodzi o jakiś brakujący papier czy coś podobnego - w każdym razie kwestia formalno-biurokratyczna przy ubiegłorocznym konkursie.

Dziwne. Jeśli brakowało jakiegoś papieru to powinni go kazać uzupełnić a nie robić nowy konkurs. No chyba że ten papier miał wpływ na wyniki.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-08-24, 10:59   

W świetle prawa wybrana osoba nie spełnia warunków formalnych (tym w gruncie rzeczy jest brak dokumentów), kontrkandydaci mogli się odwołać. Co zrobił/zrobiła. Tylko stroną postępowanie nie był dyrektor, ale gmina.
Polecam raport NIK z rekrutacji pracowników w JST.

HASY1984 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-08-24, 11:28   

Czy dobre informacje do mnie dotarly,ze do konkursu na dyrektora staje pan Tomasz Murzyn-nauczyciel z gimnazjum?Moze ktos z was cos o tym wie?

ye2bnik 

Wysłany: 2011-08-24, 15:56   

HASY1984 napisał/a:
Czy dobre informacje do mnie dotarly,ze do konkursu na dyrektora staje pan Tomasz Murzyn-nauczyciel z gimnazjum?Moze ktos z was cos o tym wie?

Faktycznie pojawiła się taka kandydatura

ptr2

Wysłany: 2011-08-24, 16:48   

ye2bnik napisał/a:
Faktycznie pojawiła się taka kandydatura

A inne kandydatury są ?

SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-08-24, 20:07   

ye2bnik napisał/a:
Tomasz Murzyn-nauczyciel z gimnazjum

Komendant ZHP?

RaC 
RudAseC

Wysłany: 2011-08-24, 23:23   

PWW napisał/a:
W Jaktorowie meszka wielu ludzi z fantastycznymi pomysłami, ale trzeba WSPÓŁPRACY !!! NOWYCH POMYSŁÓW I ICH WSPÓLNEJ REALIZACJI - czego ja nie widzę !!! Warto byłoby się skupić na oczekiwaniach szerszej grupy zainteresowanych (nie tylko urzędu) - rodziców, uczniów (co takiego jest ciekawego dla naszych dzieci???). i robić to WPÓLNIE !!!

Zapraszam w takim razie do tego wątku http://jaktorow.eu/forum/viewtopic.php?t=404 i do współpracy

ye2bnik 

Wysłany: 2011-09-06, 14:39   

SylwiaRuslan napisał/a:
ye2bnik napisał/a:
Tomasz Murzyn-nauczyciel z gimnazjum

Komendant ZHP?

Tak. O innych kandydatach nie słyszałem.

Konkurs odbędzie się 9.09. Wygląda mniej więcej następująco:
Kandydaci prezentują siebie i swoje pomysły, następnie każdy z członków komisji może zadawać pytania. Głosowanie jest tajne, na kartach wyborczych.
Komisja jest dziewięcioosobowa: 3 osoby z gminy jako organu zarządczego, po jednej z dwóch związków zawodowych, dwie osoby z kuratorium, przedstawiciel grona pedagogicznego oraz rad rodziców (jedna osoba reprezentująca trzy rady). Chyba nic nie pomyliłem...

Odpowiedz do tematu