Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
podstawówka w Jaktorowie
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-07-31, 08:48   

ptr2 napisał/a:
A czemu szkoda ?
bo:

maam napisał/a:
bo wydawał się dobrym dyrektorem, który chciał zmienić nasze szkoły na lepsze.

ptr2

Wysłany: 2011-07-31, 09:52   

SylwiaRuslan napisał/a:
ptr2 napisał/a:
A czemu szkoda ?
bo:

maam napisał/a:
bo wydawał się dobrym dyrektorem, który chciał zmienić nasze szkoły na lepsze.

Hmm. Mi raczej wydał się polityczny przyniesiony w teczce. W tamtym roku zdziwiłem się że wywalili poprzednią dyrektorkę. Nie wiem czy była dobra czy zła ale na 100% żyła sprawami szkoły. Nie widziałem żeby za bardzo coś zmieniał na lepsze i stawiał się władzą Gminy. Nawet na tym forum ktoś pisał że narzekał na drogę przed szkołą a dyrektor trzymał stronę gminy. Mi wyglądał na figuranta który kasował tylko kasę a czarną robotę odwalały jego zastępczynie. Zaznaczam że to tylko wrażenie bo nie miałem z nim bezpośredniego kontaktu.

ye2bnik 

Wysłany: 2011-08-19, 09:27   

strix napisał/a:
to sie nabyl nowy dyro... :shock:

s

nie mówmy jeszcze o dyrektorze w czasie przeszłym :)
Konkurs odbywa sie z powodu odwołania się od wyniku sprzed roku jego kontrkandydatki. Pewnie startować będzie tylko ich dwoje.
Ja osobiście uważam, że obecny jest znacznie lepszym zarządcą szkoły niz poprzednia pani dyrektor.

ptr2

Wysłany: 2011-08-19, 10:28   

ye2bnik napisał/a:
Ja osobiście uważam, że obecny jest znacznie lepszym zarządcą szkoły niz poprzednia pani dyrektor.

Jak mówiłem ja rozmawiałem tylko z poprzednią Panią dyrektor. Z tego co mówiła w najbliższym czasie miała się rozpocząć budowa gimnazjum ( liczyłem że moja córka załapie się już do nowego budynku ). O budowie gimnazjum teraz nic nie słyszę. W internecie przeczytałem że obecny dyrektor prowadził jakiś sklep, później został Dyrektorem szkoły w grodzisku i w zeszłym roku wygrał konkurs w Jaktorowie ( szkołę w Grodzisku zostawił we Wrześniu na lodzie bez dyrektora ). Ktoś z władz Grodziska go chwalił że żałuje że odszedł. Możesz napisać co w szkole zmieniło się na lepsze bo ja oprócz firmy która wynajmuje sale do nauki angielskiego nie zauważyłem żadnych zmian.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-08-21, 08:06   

Rozumiem, że nie rozmawiałeś ani razu z dyr. , a ja wielokrotnie:
przy okazji wyboru szkoły lub zerówki, przy okazji wigilii w szkole, gdzie moje dziecko recytowało wierszyk, przy okazji akcji Oddaj 1%. Nie przypominam sobie, aby za poprzedniej dyrekcji cokolwiek działo się na terenie szkoły na podobieństwo Pikniku Rodzinnego, albo sam akces do konkursu Nivei. Albo żeby dyrektorka czytała dzieciom w przedszkolu bajki. Nawet jej na oczy nie widziałam. Moje 6-letnie dziecko doskonale kojarzy dyr, któremu nawet zdarzyło się zajmować dziećmi, kiedy panie przedszkolanki miały jakieś spotkanie. Samo uczestnictwo w programie Przyjazna Szkoła to też sprawa ostatniego roku. Uważam, że coś zaczęło się dziać. M. in. spotkanie z prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko. Dla mnie było to cenne. Trudno oceniać pracę dyrektora po 11 miesiącach. Poprzednia dyrekcja miała większe pole do popisu.
Konkurs na nowego dyr. jest otwarty i komisja rekrutacyjna sama dokona weryfikacji kandydatów, my możemy sobie tylko wymieniać swoje wrażenia. Moje co do dyr. JZ są bardzo pozytywne.

ptr2

Wysłany: 2011-08-21, 09:40   

SylwiaRuslan napisał/a:

Oddaj 1%. Nie przypominam sobie, aby za poprzedniej dyrekcji cokolwiek działo się na terenie szkoły na podobieństwo Pikniku Rodzinnego, albo sam akces do konkursu Nivei.

Po kolei.
1% - nie wpłaciłęm kasy bo pomimo info dyrekcji że coś takiego jest możliwe nikt nie raczył podać numeru konta. Numer konta pojawił sie jakieś 2 tygodnie później. Z tego co piszesz na innym wątku to żadna kasa nie została na naszą szkołę przekazana. Czy może czegoś nie skumałem ?
Piknik - To był drugi Piknik Rodzinny zorganizowany nie przez dyrekcje ale przez RR. Co prawda na pierwszym nie byłem ale chyba nie był za kadencji tego dyrektora? Może ktoś mnie poprawi . Szczerze mówiąc to nie przypominam sobie aby dyrektor był na pikniku ale może pamięć już szwankuje ....
Niwea - akces został zrobiony w gminie przez panią Ewę Łuniewską która jest nie jest pracownikiem szkoły i nie podlega dyrekcji szkoły. Pracuje tu od lat. Zresztą zgodnie z regulaminem akces może złożyc jedynie gmina lub spółdzielnia mieszkaniowa.

SylwiaRuslan napisał/a:

Albo żeby dyrektorka czytała dzieciom w przedszkolu bajki. Nawet jej na oczy nie widziałam. Moje 6-letnie dziecko doskonale kojarzy dyr, któremu nawet zdarzyło się zajmować dziećmi, kiedy panie przedszkolanki miały jakieś spotkanie.

Chwała mu za to ale z drugiej strony to mi go żal bo panie przedszkolanki mają ciągle jakieś spotkania i zamiast zająć się dziećmi ciągle plotkują. Z trzech przedszkoli do jakich chodziły moje dzieci to ma najlepsze warunki lokalowa a najgorszą kadrę. Też mam wrażenie że poprzednia Pani dyrektor bardziej zajmowała się szkołą niż przedszkolem.

SylwiaRuslan napisał/a:

Samo uczestnictwo w programie Przyjazna Szkoła to też sprawa ostatniego roku. Uważam, że coś zaczęło się dziać. M. in. spotkanie z prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko. Dla mnie było to cenne. Trudno oceniać pracę dyrektora po 11 miesiącach. Poprzednia dyrekcja miała większe pole do popisu.

Wiadomo że nowy dyrektor przyniósł ze sobą doświadczenia z poprzedniej szkoły które można wykorzystać u nas. Poprzednia pani dyrektor była nauczycielką matematyki, która przejęła obowiązki dyrektora bo szkoła była zadłużona i odwołano dyrekcje w trybie nagłym. Wiadomo że 11 miesięcy to mało ale ja jako osoba która ma powierzchowny kontakt ze szkołą nie zauważyłem pozytywnych zmian. Dobrze gdyby wypowiedział się jakiś pracownik szkoły który zna sprawę od wewnątrz.

SylwiaRuslan napisał/a:

Konkurs na nowego dyr. jest otwarty i komisja rekrutacyjna sama dokona weryfikacji kandydatów.

Teraz to żeś mnie już rozbawiła do łez ....

SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-08-21, 15:50   

ptr2 napisał/a:
1% - nie wpłaciłęm kasy bo pomimo info dyrekcji że coś takiego jest możliwe nikt nie raczył podać numeru konta. Numer konta pojawił sie jakieś 2 tygodnie później. Z tego co piszesz na innym wątku to żadna kasa nie została na naszą szkołę przekazana. Czy może czegoś nie skumałem ?

Nie skumałeś. Ale przeczytaj jeszcze raz: http://forum.jaktorow.eu/viewtopic.php?p=4066#4066
A specjalnie dla Ciebie upubliczniam list od stowarzyszenia Przyjazna Szkoła.

Witam serdecznie

Sprawdziłam na portalu i z tego co zauważyłam, Państwa placówka przystąpiła do Stowarzyszenia w marcu tego roku. Jak mniemam jest to pierwsza akcja 1% dla placówki, w związku z czym środki zebrane z tegorocznej akcji będą widoczne na stronie dopiero w okolicach października –listopada. W tej chwili czekamy na listy z Urzędu Skarbowego( zgodnie z ustawą US mają czas do końca sierpnia na przesłanie takich list, ale z doświadczenia wiem , że przysyłają je dopiero we wrześniu). Następny etap polega na segregacji środków przez Nas i przypisywaniu ich do poszczególnych placówek. Po zakończeniu tego etapu środki będą widoczne dla Państwa oczywiście po zalogowaniu się na Naszej stronie.

W razie pytań proszę pisać na maila.

Pozdrawiam

Anna Klaban

Mam jeszcze do list przedstawiciela stowarzyszenia na nasz region:
Witam serdecznie,

W tym roku ZSP w Jaktorowie po raz pierwszy przystąpiło do Akcji "1% dla mojej szkoły" organizowanej przez nasze Stowarzyszenie. Dlatego nie widać kwoty zebranej za lata ubiegłe. W chwili obecnej jest czas kiedy urzędy skarbowe rozliczają się z Organizacjami Pożytku Publicznego oraz organizacje księgują u siebie środki przekazane z 1%. Na naszej stronie internetowej widzi Pani kwotę 0.00 zł z racji na to, iż pieniądze w chwili obecnej są księgowane. W odpowiednim czasie Pan Dyrektor, jako reprezentant ZSP w Jaktorowie przed naszym Stowarzyszeniem, na panelu administracyjnym będzie miał wgląd w zebrane środki oraz będą widoczne na stronie internetowej.

Bardzo proszę uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście przekazany 1% Pani podatku dochodowego zostanie przekazany do Zespołu zgodnie z umową oraz regulaminem podpisanym z naszym Stowarzyszeniem.

Cieszymy się bardzo, iż społeczność lokalna jest tak zaangażowana w życie szkoły, za co też gratulujemy postawy prospołecznej.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.
--
Z poważaniem,

Kamil Bomber
regionalny koordynator ds. projektów
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"

Reakcja na moje monity obydwu osób była błyskawiczna.
Pieniędzy dużo nie wpłynęło, bo rzeczywiście akcja była słabo rozreklamowana, choć w przedszkolu plakaty wisiały, sama drukowałam małe ulotki i rozkładałam je. I wpłaciłam 1%, choć nie dziwi mnie słaby oddźwięk innych rodziców. Zresztą miałam wrażenie, że dyrekcja spodziewała się raczej wpływu 1% od nauczycieli niż od rodziców.

Uczestnictwo w każdej akcji typu Nivea czy Domestos czy Danone wymaga jednak zgody i akceptacji dyrekcji szkoły. Podobnie jak zgody i akceptacji wójta.
Moje dziecko chodziło do przedszkola w Jaktorowie 2 lata, do poprzedniego na Opolszczyźnie podobnie. Co do spotkań i rzekomego plotkowania pań przedszkolanek, to większej bzdury nie czytałam. Napisałam, że panie miały spotkanie, a pan dyrektor uznał, że korona z głowy mu nie spadnie i zajmie się dziećmi w tym czasie. I nie widziałam, żeby panie kiedykolwiek plotkowały, a za to zawsze znajdowały czas, żeby porozmawiać ze mną na temat mojego dziecka i pracy przedszkola. Moja córka uwielbiała przedszkole i karą było dla niej pozostanie w domu. I wiem, że wiele dzieci podobnie traktowało swoje przedszkole. Nie znam też rodziców, którzy byliby niezadowoleni z pracy przedszkola.
Pozdrawiam panie z przedszkola :-)
Co do otwartości konkursu na dyrektora, to jest tak, czy Ci się podoba czy nie (i piszę to zupełnie świadoma, w lipcu starałam się o stanowisko inspektora do spraw promocji gminy Brwinów i zgadnij czy je dostałam). Twoja poprzednia - świetna - pani dyrektor może startować i na pewno komisja rekrutacyjna doceni jej wieloletnią pracę i zaangażowanie.

[/u]

ptr2

Wysłany: 2011-08-21, 19:14   

SylwiaRuslan napisał/a:

Nie skumałeś. Ale przeczytaj jeszcze raz: http://forum.jaktorow.eu/viewtopic.php?p=4066#4066

To sobie Sama przeczytaj jeszcze raz. Sama narobiłaś paniki że jeszcze nic nie wpłacili

SylwiaRuslan napisał/a:

Uczestnictwo w każdej akcji typu Nivea czy Domestos czy Danone wymaga jednak zgody i akceptacji dyrekcji szkoły. Podobnie jak zgody i akceptacji wójta.

Z tego co wiem to wójt się nie zmienił. Sugerujesz więc że poprzednia dyrektorka nie zgodziła by się na darmowy plac ?

SylwiaRuslan napisał/a:

Co do spotkań i rzekomego plotkowania pań przedszkolanek, to większej bzdury nie czytałam. Napisałam, że panie miały spotkanie, a pan dyrektor uznał, że korona z głowy mu nie spadnie i zajmie się dziećmi w tym czasie. I nie widziałam, żeby panie kiedykolwiek plotkowały, a za to zawsze znajdowały czas, żeby porozmawiać ze mną na temat mojego dziecka i pracy przedszkola.
Moja córka uwielbiała przedszkole i karą było dla niej pozostanie w domu. I wiem, że wiele dzieci podobnie traktowało swoje przedszkole. Nie znam też rodziców, którzy byliby niezadowoleni z pracy przedszkola.

No to już znasz jednego ojca ;) Ja rzadko odbieram dzieci ale prawie zawsze gdy dzieci są na placu zabaw panie gadają ze sobą a dzieci robią sobie co chcą. Rano podobnie. Oczywiście nie można generalizować ale naprawdę mam porównanie z innymi przedszkolami i wygląda to źle. Na usprawiedliwienie przedszkola w Jaktorowie muszę powiedzieć że tamte przedszkola były naprawdę dobre.

SylwiaRuslan napisał/a:

Co do otwartości konkursu na dyrektora, to jest tak, czy Ci się podoba czy nie (i piszę to zupełnie świadoma, w lipcu starałam się o stanowisko inspektora do spraw promocji gminy Brwinów i zgadnij czy je dostałam). Twoja poprzednia - świetna - pani dyrektor może startować i na pewno komisja rekrutacyjna doceni jej wieloletnią pracę i zaangażowanie.

Wiadomo że dyrektora w praktyce wybiera Wójt. Powiem więcej ja uważam że tak powinno być. Nie byłoby dobrze dla dzieci gdyby wójt z dyrektorem szkoły darli koty. Co do poprzedniej pani dyrektor to rozmawiałem z nią słownie raz w życiu wakacje gdy moje dziecko szło do 1 klasy. Sekretariat był otwarty, dyrekcja pracowała i znalazła czas żeby ze mną porozmawiać. Może to był przypadek może nie. Jak mówię nie zauważyłem przez ostatni rok wielkich zmian w funkcjonowaniu szkoły więc zastanawiam się jaki był powód zmiany dyrekcji.
Może narobiła długów ? Bo chyba powodem nie było to że nie chciała zastąpić na chwilę pań przedszkolanek albo nie wpadła na pomysł wpłacenia 1% podatku na rzecz szkoły? Może się oburzyła że w Międzyborowie będzie budowana nowa szkoła a w Jaktorowie dzieci będą się uczyć w starym gimnazjum?

PS. Jak pisałem ten post przypomniało mi się że Maam nie mogła znaleźć nikogo w sekretariacie szkoły a "wspaniałe" panie przedszkolanki nie miały pojęcia co się dzieje. Przedszkole ma wspólny sekretariat ze szkolą i nikt w przedszkolu nie wie co się dzieje ....

ye2bnik 

Wysłany: 2011-08-22, 08:14   

ptr2 napisał/a:
ye2bnik napisał/a:

Jak mówiłem ja rozmawiałem tylko z poprzednią Panią dyrektor. Z tego co mówiła w najbliższym czasie miała się rozpocząć budowa gimnazjum ( liczyłem że moja córka załapie się już do nowego budynku ). O budowie gimnazjum teraz nic nie słyszę. W internecie przeczytałem że obecny dyrektor prowadził jakiś sklep, później został Dyrektorem szkoły w grodzisku i w zeszłym roku wygrał konkurs w Jaktorowie ( szkołę w Grodzisku zostawił we Wrześniu na lodzie bez dyrektora ). Ktoś z władz Grodziska go chwalił że żałuje że odszedł. Możesz napisać co w szkole zmieniło się na lepsze bo ja oprócz firmy która wynajmuje sale do nauki angielskiego nie zauważyłem żadnych zmian.

Cześć,
z obiema osobami miałem do czynienia przez rok. Od dwóch lat działam w RR i dla mnie zasadniczą zmianą jest fakt, że obecnie możliwy jest w ogóle konstruktywny dialog. Teraz widać, że obie strony chcą coś zrobić. Poprzednia pani dyrektor była mocno zachowawcza i, że się tak wyrażę, mało dynamiczna.
Głównym organizatorem Pikniku była RR, ale władze szkoły były mocno zaangażowane i bynajmniej nie skończyło się tu na zgodzie na wykorzystanie terenu szkoły. A dyrektor jak najbardziej był obecny na imprezie, co najmniej przez kilka godzin.
Pozdrawiam

ptr2

Wysłany: 2011-08-22, 10:32   

ye2bnik napisał/a:
Od dwóch lat działam w RR i dla mnie zasadniczą zmianą jest fakt, że obecnie możliwy jest w ogóle konstruktywny dialog. Teraz widać, że obie strony chcą coś zrobić. Poprzednia pani dyrektor była mocno zachowawcza i, że się tak wyrażę, mało dynamiczna.

Pewnie masz rację. Ja odniosłem wrażenie że była nazawijmy to "ostra" i trzymała porządek w szkole ale jak mówiłem rozmawiałem z nią tylko raz.
A jak przedstawia się sprawa z budową gimnazjum. Z mojej rozmowie z byłą Panią Dyrektor wynikało że niedługo zacznie być budowane a teraz nic o tym nie słychać ?
Szczerze mówiąc ten temat bardziej mnie interesuje niż budowa placu zabaw bo dzieci szybko rosną ;)

SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-08-22, 18:31   

ZSP w Jaktorowie nie otrzymał ani złotówki z 1%. Tak wyczytałam z www.srs.gov.pl
Zobaczymy, co wyniknie z całej akcji po księgowaniu wszystkich wpłat.

Panika??? Nie u mnie. ;-) Moje marne 1% to żadne wsparcie dla szkoły. Chyba że ktoś wpłacił średnią krajową ;-) Ale według mnie dyrektor był ok, mam nadzieję, że nowa osoba na tym stanowisku sprosta wyzwaniom nowej rzeczywistości i nowych kolejnych upierdliwych, o przepraszam, wymagających rodziców. A co do takich spraw jak godziny pracy sekretariatu w czasie wakacji, to polecam Gazetę Prawną, będziesz wiedział, że to prawo się zmienia. Chodzi najkrócej mówiąc o urlopy pracowników niedydaktycznych. Od 16 sierpnia sekretariat pracował. A że takich informacji nie uświadczysz na www ZSP, to inna sprawa. Podobnie jak o półkoloniach ze studentką pedagogiki z Bostonu - po angielsku. I wiele innych rzeczy. Ale w końcu uczymy się i podobnie jak Ye2bik uważam, że dyrekcja była otwarta na sugestie. Podobnie jak T. Tymiński, administrator www ZSP.
Zresztą podobnie problematyczne jest 5 godzin (bodajże), które dziennie panie przedszkolanki są w pracy, co w praktyce ogranicza zupełnie możliwość nie tylko spotkania wychowawczyni, ale nawet zwykłej zapłaty za zajęcia. Tylko czy to dyskwalifikuje całościowo jakość opieki w przedszkolu? Dura lex, sed lex.
Tak nawiasem mówiąc, to nagrywałam ostatni dzień w przedszkolu grupy Śliweczek plus akademię, jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt na priv.

[/b]

ptr2

Wysłany: 2011-08-22, 20:01   

SylwiaRuslan napisał/a:

Tak nawiasem mówiąc, to nagrywałam ostatni dzień w przedszkolu grupy Śliweczek plus akademię, jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt na priv.

[/b]

Tak nawiasem mówiąc to jest nielegalne więc się lepiej nie przechwalaj ;)
Możesz nagrywać najwyżej na swoje potrzeby ...

PWW

Wysłany: 2011-08-23, 16:22   

Witam wszystkich.
Forum widzę odżyło na wieść o konkursie...

PWW

Wysłany: 2011-08-23, 16:24   

Korci mnie, by się ustosunkować tu do wszystkiego co piszecie, ale czasu by chyba zbrakło... Trochę spróbuję, bo interesujące rzeczy tu piszecie.

PWW

Wysłany: 2011-08-23, 16:38   

Zgadzam się całkowicie z ptr2 !!! Co do obecnej kadry kierowniczej.. szkoła wydaje mi się trochę zaniedbana - nie mówię tu o budynku i zapleczu ale o obecności i przepływie info. Fakt - zamknięta w wakacje na 4 spusty i NIKT NIC NIE WIE !!! A nie tak chyba to powinno wyglądać.. Ktoś tu napisał że poprzednia Pani Dyrektor BYŁA !!! I to święta prawda. Była zawsze i wszędzie i dla każdego (rodziców) miała czas !!! (wiem z własnego doświadczenia). A teraz??? Nie wiem, trochę to dziwne że interesanci muszą dopytywać na forum co? jak? kiedy? Dość to niebywałe.

Ale cóż, to chyba nic nowego, o konkursie też jakoś wszyscy się dowiedzieli "znikąd" i jakąś wielką tajemnicą to owiane, a chyba dla nas - mieszkańców i rodziców - to WAŻNE !!

Ktoś z Was napisał, że wyczytał w internecie, że obecny dyr był dobrze wspominany i żal że odszedł z Grodziska (choć do nas przyszedł w "teczce"), i że miał swój sklep. Ja nie szukam - ale dziwne jest dla mnie to, że skoro ktośą był tak lubiany i tak dobrze mu się pracowało w poprzedniej szkole to raptem "zostawia szkołę na lodzie we wrześniu" i pojawia się u nas !!! w mojej opinii - jak mi jest dobrze to nie pporzucam pracy w połowie kadencji i nie szukam innej pracy...

A konkurs?? Niestety też przyjdzie mi się zgodzić z ptr2 - że to chyba wójt decyduje o tym, kto zostaje na takim stanowisku - w końcu to prawda - to z nim przyjdzie pracować przyszłemu dyrektorowi. Tylko, że szkoła tio nie tylko praca administracyjna z urzędem, to jeszcze dydaktywa, wychowanie, rodzice, mieszkańcy, to nienaganny wizerunek szkoły i jej promocja oraz osiągnięcia !!!

Odpowiedz do tematu