Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
podstawówka w Jaktorowie
Autor Wiadomość
Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-17, 22:45   

Witam
Bardzo chciałabym podziękować strixowi i maam za słowa otuchy ,w takich momentach są bardzo potrzebne.

Kacprowi natomiast powiedzieć ,żeby nie przepraszał bo widzę ,że i tak będę atakowana tylko dlatego ,że rozmawiam - no cóż jak widać taka moja natura ,że lubię sobie pogadać z innym na rózne tematy.

Wracając do spraw codziennych - bardzo podobalo mi się to co napisal strix
strix napisał/a:
Mozna zaczynac od najdrobniejszych spraw, ale trzeba poswiecic swoj czas czy to na spotkanie, czy pewne przemyslenia i cos robic.
- właśnie -nasze życie składa się przedewszystkim z drobiazgów ,tych wielkich rzeczy jest dużo mniej.
Może nie uda nam się zrobić nic wielkiego ,ale jaśli dzięki naszym działaniom np. zostanie załatana choć jedna dziura w ulicy ,albo zawieszą jedną lampę oświetleniową na słupie to znaczy ,że coś udało się osiągnąć ,że coś zrobiliśmy .

Wybory samorządowe będą w przyszłym roku. Maam prponuję ,żebyś przybliżyła swój problem zawarty w skardze (jeśli oczywiście chcesz)

Sesja Rady Gminy będzie 26.10.09r w gimnazjum ( wstęp wolny,) szczegóły na BIP UG

Posiedzenie komisji oświaty i spraw społecznych będzie 20.10.09 o godz. 16 również w gimnazjum (wstęp wolny)

Pozdrawiam

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 15:02   

odpowiedź Pani Radnej pozostawiam bez komentarza zapraszam również na sesję Rady GMINY,a najbardziej na obietnice przed wyborcze pozdrawiam mieczkaniec ...

robud 
mieszkaniec

Wysłany: 2009-10-21, 18:49   

A ja skomentuję .... każdy normalny człowiek w wieku "pracującym" o godzinie 16:00 jest w pracy albo w drodze do domu z tejże - sesje gminne z jakiegoś dziwnego powodu są o tej a nie o innej godzinie - zastanawiające.

Szkoda także że są ludzie którym jedna lampa na 4 lata kadencji wystarczy do uznania za sukces :( w dodatku za moje ciężko wypracowane i opłacane podatki - ale 23,67% uzyskanych głosów w wyborach zobowiązuje - hmmm a gdzie ta lampa wisi? chyba że został jeszcze rok na jej powieszenie.

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-24, 16:26   

fakt rzadko kto z mieszkańców bywa na tych sesjach bo ja też jestem w pracy i jest to dla mnie niewykonalne ,może masz rację że jest to celowe ,mam nadzieję iż ta lampa zgaśnie przy kolejnych wyborach dla większości radnych,przydałaby się też świeża krew wśród pracowników urzędu,ale chyba coś mocno trzymają stołeczki i to od laaat,ciężko ich wykurzyć za to nieróbstwo chyba ,że jakiś dynamit pomoże :lol: pozdrawiam

wladyslawagodul

Wysłany: 2010-11-12, 22:16   

Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam na forum.
Władysława Godula

malinka 
malinka

Wysłany: 2010-11-13, 11:33   

Witam panią Pani Władysławo serdecznie jest i była Pani moją ulubioną wychowawczynią, do dziś wspominam klasę od 1-3 podstawówki prosze nie patrzyc na mój nick ,bo troszkę się latka nie zgadzają ,ale miło wspominam też Przemka ,który też był moim wychowawcą wspaniałe lata podstawówki ..... uczennica klasy A lata 1982-1985

SylwiaRuslan

Wysłany: 2011-01-05, 18:32   zapisy????

Czy i kiedy trzeba zapisywać dzieci do szkoły?A jak teraz przedstawia się sprawa świetlicy?

ptr2

Wysłany: 2011-01-05, 18:58   Re: zapisy????

SylwiaRuslan napisał/a:
Czy i kiedy trzeba zapisywać dzieci do szkoły?A jak teraz przedstawia się sprawa świetlicy?

Jeśli dziecko jest zameldowane w gminie to jest zapisane do szkóly z automatu ( chyba powinni przysłac pismo ). Jeśli nie to trzeba się zapisać. Świetlica czynna do 17 ale ogólnie kiepska.

Pozdrawiam

Piotrek

malinka 
malinka

Wysłany: 2011-01-05, 19:44   

moje dziecko jest zameldowane ,sama zapisywałam ,pisma mi nie wysłali ,jesli chodzi o świetlice pisałam podanie ,żeby zapisać ,ale to dopiero 1 września po rozpoczęciu roku szkolnego ,to samo z autobusem szkolnym ,moje dziecko akurat dojeżdża wiec tez 1 wrzesnia podanie składałam ,zapisy były w zeszłym roku do konca kwietnia ,ale to nie ma znaczenia możesz i w czerwcu ,możesz wybrać godziny nauki jesli oczywiście chodzi o klasy 0 ,czyli rano lub po południu ,nie mozna natomiast poznać wychowawcy do sierpnia ,aż będa listy dzieci ,która klasa 0 ,ptr ma racje świetlica kiepska ,miałam taki mały incydent ,że czekałam na autobus szkolny i pan ze świetlicy nie wysłał dziecka z zerówki ,bo sie pogubił ,i nie tylko mojego bo jeszcze kogos ,straszne nerwy wtedy ,bo to 6 latki ,ale trzeba chodzić i mówić i mówić ,moze zajarzą ,teraz jest ok

maam

Wysłany: 2011-01-06, 18:42   Re: zapisy????

[quote="ptr2"]
SylwiaRuslan napisał/a:

Jeśli dziecko jest zameldowane w gminie to jest zapisane do szkóly z automatu

Ale ten "automat" nie wie, w jakim wieku nasze dziecko pójdzie do szkoły (bo akurat teraz rodzice decydują czy zapiszą 6 czy7-latki) więc trzeba zapisać.

ptr2

Wysłany: 2011-01-06, 19:59   Re: zapisy????

[quote="maam"]
ptr2 napisał/a:
SylwiaRuslan napisał/a:

Jeśli dziecko jest zameldowane w gminie to jest zapisane do szkóly z automatu

Ale ten "automat" nie wie, w jakim wieku nasze dziecko pójdzie do szkoły (bo akurat teraz rodzice decydują czy zapiszą 6 czy7-latki) więc trzeba zapisać.

To chyba logiczne, automat pewnie zapisze do zerówki bo jest obowiązkowa. Ja pamiętam że jak zapisywałem to coś wspominali że jakbym nie przyszedł to by mi wysłali pismo, ale głowy nie dam. Po drugie jak ja zapisywałem 6 latka do 1 klasy to dziecko musiało wcześniej chodzić do przedszkola lub mieć decyzję z poradni że dziecko może iść do 1 klasy. Automat nie ma takich wiadomości.

Pozdrawiam

Piotrek

ptr2

Wysłany: 2011-01-06, 20:52   Re: zapisy????

[quote="maam"][quote="ptr2"]
SylwiaRuslan napisał/a:

(bo akurat teraz rodzice decydują czy zapiszą 6 czy7-latki)

Tak dla wyjaśnienie to rodzice nie decydują albo inaczej mówiąc zawsze decydowali ( zależy z której strony patrzeć ). Różnica jest jedynie taka że od dwóch lat nie jest potrzebne zaświadczenie z poradni pedagogicznej a wystrczy jedynie jeśli dziecko odbyło wychowanie przedszkolne ( nie pamiętam ile tego wychowania ). Jeśli dziecko nie odbyło wychowania to jest po staremu. Chyba że się w ostatnim roku coś zmieniło bo nie byłem zainteresowany i nie śledziłem zmian.

Pozdrawiam

Piotrek

maam

Wysłany: 2011-01-06, 22:15   Re: zapisy????

ptr2 napisał/a:

To chyba logiczne, automat pewnie zapisze do zerówki bo jest obowiązkowa.

Zerówka nie jest obowiązkowa. Obowiązkowe jest "roczne przygotowanie przedszkolne" które może być realizowane zarówno w przedszkolu jak i w "zerówce" - które mają ten sam program. Moja córka chodzi do przedszkola do 5-latków i mogę wysłać ją od września albo do zerówki, albo do pierwszej klasy. To ostatni rok, kiedy rodzice moga wybrać, czy dziecko zacznie I klasę jako 6- czy jako 7-latek. Automat nie wie, co zdecyduję, więc muszę zapisać dziecko sama.

ptr2 napisał/a:

Tak dla wyjaśnienie to rodzice nie decydują albo inaczej mówiąc zawsze decydowali ( zależy z której strony patrzeć ).

Jak wyżej napisałam - w tej chwili jako rodzic 5-latki mam wybór - czy posłać dziecko w przyszłym roku szkolnym do zerówki czy do 1 klasy, ponieważ uczęszczając do przedszkola dziecko realizuje obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

ptr2

Wysłany: 2011-01-06, 23:08   Re: zapisy????

maam napisał/a:

Zerówka nie jest obowiązkowa. Obowiązkowe jest "roczne przygotowanie przedszkolne" które może być realizowane zarówno w przedszkolu jak i w "zerówce" - które mają ten sam program. Moja córka chodzi do przedszkola do 5-latków i mogę wysłać ją od września albo do zerówki, albo do pierwszej klasy.
Jak wyżej napisałam - w tej chwili jako rodzic 5-latki mam wybór - czy posłać dziecko w przyszłym roku szkolnym do zerówki czy do 1 klasy, ponieważ uczęszczając do przedszkola dziecko realizuje obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Tak jak napisałem jedyna różnica miedzy tym co było poprzednio a tym co jest teraz jest taka że kiedyś było potrzebne zaświadczenie z poradni że dziecko może się uczyć w 1 klasie a teraz w przypadku odbycia "rocznego przygotowania przedszkolnego" nie jest potrzebne. Napisałem że zerówka jest obowiązkowa w tym znaczeniu że do przedszkola można wysłać dziecko lub nie . Natomiast dziecko 6 letnie musi iść do zerówki. Może oczywiście jeśli odbyło przygotowanie przedszkolne iść do 1 klasy lub jeśli spełniło inne kryteria do klasy której chce. Sam znam człowieka który ponad 30 lat temu w wieku 6 lat poszedł bezpośrednio do drugiej klasy. Z tego co wiem dzieci wcale nie muszą chodzić do szkoły, możesz je uczyć wszystkiego w domu i dzieci tylko zdają egzaminy z określonych przedmiotów . Inna sprawa że w ubiegłym roku zmienił się program nauczania ( poza nauczaniem religii ) i obecna zerówka to dawne przedszkole, 1 klasa to zerówka itd . Niestety program nauczania to nie wszystko i inna jest opieka nad dziećmi w zerówce inna w 1 klasie. Sylwia pytała czy musi zapisywać dziecko do szkoły to napisałem że moim zdaniem jeśli dziecko jest zameldowane to działa automat. Nie oznacza to jednak że zachęcam żeby czekać aż automat zadziała. Wprost przeciwnie.

Pozdrawiam

Piotrek

maam

Wysłany: 2011-01-07, 08:04   Re: zapisy????

ptr2 napisał/a:
Sylwia pytała czy musi zapisywać dziecko do szkoły to napisałem że moim zdaniem jeśli dziecko jest zameldowane to działa automat.

Tzn. gdzie twoim zdaniem dziecko Sylwii (w analogicznej do moejgo sytuacji) trafi z automatu?

Informacja z pierwszej ręki - byłam dziś w sekretariacie szkoły. Otóż zapisy sa w marcu, w przypadku dzieci 6-letnich - składa się podanie o przyjęcie dziecka do szkoły.

Odpowiedz do tematu