Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
podstawówka w Jaktorowie
Autor Wiadomość
ye2bnik 

Wysłany: 2009-10-12, 13:09   

jak znam życie, to ciężko będzie znaleźć dzień kiedy wszyscy będą mieli wolną chwilę. Mi weekend pasuje, a także w ciągu tygodnia od 19.
Co do miejscówki, to ja w okolicy znam tylko Rzeczkowskiego, przy drodze Grodzisk - Radziejowice.

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-12, 18:01   

"ye2bnik"
Świetlica w szkole czynna jest do 16.30.

Witam
Odpowiem na temat świetlicy.Dzisiaj o godz.18 odbyło się zebranie Rady Rodziów . Będzie poruszony ten temat,oraz powinien być przekazany innym rodzicom. Lista dzieci które korzystały by dlużej ze świetlicy powinna trafić do Pani Dyrektor.Istnieje realna możliwość przedłużenia pracy świetlicy.

Dla uspokojenia wrażliwych osób na wydawanie gminnych pieniędzy dodam ,że zmiana godzin pracy przedszkola nie zmieniła pensji rzadnego z pracowników.To samo będzie dotyczyć świetlicy szkolnej.

A co do spotkania -mi pasuje sobota ,godzina i miejsce do wyboru.
Pozdrawiam

ye2bnik 

Wysłany: 2009-10-13, 07:58   

Elżbieta Idrian napisał/a:

Witam
Odpowiem na temat świetlicy.Dzisiaj o godz.18 odbyło się zebranie Rady Rodziów . Będzie poruszony ten temat,oraz powinien być przekazany innym rodzicom. Lista dzieci które korzystały by dlużej ze świetlicy powinna trafić do Pani Dyrektor.Istnieje realna możliwość przedłużenia pracy świetlicy.

Dla uspokojenia wrażliwych osób na wydawanie gminnych pieniędzy dodam ,że zmiana godzin pracy przedszkola nie zmieniła pensji rzadnego z pracowników.To samo będzie dotyczyć świetlicy szkolnej.

A co do spotkania -mi pasuje sobota ,godzina i miejsce do wyboru.
Pozdrawiam

Witam,
byłem, jako że dostąpiłem zaszczytu reprezentowania rodziców uczniów klasy 1A :)
Temat był poruszony, owszem. Przygotujemy projekt zmian dot. pracy świetlicy, zarówno godzin, jak i programu oraz wyposażenia sali.

Co do spotkania - zakładam nowy wątek
Pozdrawiam

maam

Wysłany: 2009-10-13, 12:13   

Poczta w Jaktorowie to SKANDAL ,chyba wszyscy mamy tego dość .Kilkanaście razy sprawa była poruszana. Jak widać bez efektów. Ja osobiście nie wiem co jeszcze mogę zrobić .Jęśli masz jakieś pomysły - jestem zainteresowana.

Ale czy urząd pocztowy "należy" do urzędu gminy i przez niego jest zarządzany? To chyba jest jednostka Poczty Polskiej i to z PP trzeba tę sprawę załatwiać?
IMO wystarczyłby np. 2-godzinny dyżur w soboty, nawet kosztem krótszej pracy w któryś z dni tygodnia - to dawałoby szansę osobom pracującym na załatwienie spraw bez zwalniania się z pracy.

robud 
mieszkaniec

Wysłany: 2009-10-13, 13:27   

Co do poczty - składałem oficjalną na piśmie skargę do Centrali PP na godziny pracy PP i jakość usług - otrzymałem odpowiedź mniej więcej o treści: po dokładnej analizie potrzeb mieszkańców i obsługiwanych przesyłek urząd pocztowy w Jaktorowie pracuje w dogodnych godzinach dla mieszkańców i nie ma żadnej potrzeby ich zmiany a także pracy w sobotę - podobnych odpowiedzi udziela wójt Gminy Jaktorów - że np stan dróg w Jaktorowie jest ponadprzeciętny i nie ma potrzeby nic w tym temacie robić - norma.

Zaznaczę tylko że to było jeszcze w czasach kiedy poczta była otwarta od 8:00, jak widać przeprowadzili kolejna analizę i teraz wystarczy by poczta była otwarta od 10:00 w tygodniu :) czekam kiedy ją w ogóle zlikwidują :) - bez znaczenia.

Co do godzin pracy przedszkola - co z tego że otwarte jest do 17:00 - żeby z W-wy dojechać przed 17:00 to trzeba skończyć pracę najpóźniej o 15:00 - kto tak pracuje? chyba tylko w Gminie Jaktorów ;)

maam

Wysłany: 2009-10-13, 13:31   

Być może Jaktorów postrzegany jest jako miejscowość, zamieszkała przez emerytów, rencistów, bezrobotnych, ludzi wykonujących wolne zawody, artystów i matki wychowujące dzieci - nikt nie pracuje zawodowo i ma możliwość odwiedzania poczty między 10 a 15. :roll:

robud 
mieszkaniec

Wysłany: 2009-10-14, 15:21   

Bo po części taka jest prawda - wystarczy zobaczyć kto korzysta z poczty - średnia wieku 60-70 lat, gdyby nie sporadyczne przesyłki które trzeba odebrać/wysłać to bym w ogóle nie wiedział co to PP.

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 17:04   

TEMAT przedszkola PANI radnej na temat zmiany pensji ,że przedszkole jest czynne wcześniej,a czy ktoś to kontroluje o której panie przychodzą a tymbardziej wychodzą?????,to niech to gmina skontroluje.NATOMIAST czy Pani zna przepis ,że przedszkole gminne powinno być za darmo do 5 godzin dziennie,poczyta Pani przepisy,tu podobno rodzice płacą za wszystko,nawet komitet rodzicielski 200 na rok,to drożej niż w podstawówce,a może to przedszkole prywatne a nie gminne??????.

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-15, 17:58   

"kacper" NATOMIAST czy Pani zna przepis

Zostałam wywołana do tablicy i chętnie odpowiem.

1) Radny nie ma prawa kontrolować pracowników jednostek organizacyjnych gminy np. takich jak przedszkole. Od tego jest zwierzchnik tych pracowników.
2) Radny to nie chodzące ustawy i rozporządzenia - i ja niestety nie znam tego przepisu ( poproszę o dokładne dane takiej ustawy chętnie poczytam ). Z mojej ,uważam niezłej znajomości Ustawy o oświacie nigdzie się takiego przepisu nie doczytałam . Również Ustawa o samorządzie gminnym jak i Ustawa o finansach publicznych nie nakłada takiego obowiązku.Komitet rodzicielski - należy o tym pamiętać jest składką ustalaną przez rodziców i jest dobrowolną darowizną.
Tak więc zupełnie w tym miejscu nie rozumiem aluzji pod moim adresem.
3) Jestem na tym Forum ponieważ o bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami nie ma szans (brak pomieszczenia w UG do takich spotkań ,a na sesje Rady Gminy nikt praktycznie nie przychodzi ). W BIP UG mój mail jest dostępny od 2 lat do dnia dzisiejszego jest pusty. Ponieważ jak większość śmiertelników pracuję ,mam swoją rodzinę ,nie jestem w stanie być w każdym miejscu (fizycznie jest to nie możliwe).
Dlatego wybrałam chociaż taki kontakt z mieszkańcami( a nie musiałam ). Pozatym nie chciała bym być na ty Forum workiem treningowym , chętnie pomogę w poprawieniu naszego życia codziennego , ale proszę nie wymagać odemnie cudów.

Na koniec chciałabym wiecieć czy wiesz kto jest radnym w Twoim okręgu wyborczym ?

maam

Wysłany: 2009-10-15, 19:08   

"Z mojej ,uważam niezłej znajomości Ustawy o oświacie nigdzie się takiego przepisu nie doczytałam . Również Ustawa o samorządzie gminnym jak i Ustawa o finansach publicznych nie nakłada takiego obowiązku.

Też mi się wydaje, że kolega pomylił się. Jedyne, co kojarzę w temacie "5" i "przedszkole" to Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - z upoważnienia ministra -na interpelację nr 6043 w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków i przedszkolnego dla pięciolatków:

Cytat:
Od dnia 1 września 2009 r. dzieci w wieku 5 lat będą miały prawo do
rocznego przygotowania przedszkolnego, a gminy - obowiązek zorganizowania takiej
edukacji w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych zorganizowanych przy
szkołach podstawowych oraz w innych formach wychowania przedszkolnego lub
poprzez dotowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz innych form
wychowania przedszkolnego publicznych i niepublicznych. Zapewnienie dziecku w
wieku 5 lat rocznego przygotowania przedszkolnego będzie zadaniem własnym gminy.
Oznacza to, że każdy pięciolatek będzie miał zagwarantowane miejsce, gdzie
będzie mógł być objęty wychowaniem przedszkolnym, a odmowa realizacji tego prawa
wydawana będzie w drodze decyzji administracyjnej.

i dalej
Cytat:
Jednym z głównych zamierzeń Ministerstwa Edukacji Narodowej, planowanych
na lata 2009-2011, jest upowszechnienie wychowania przedszkolnego
dzieci w wieku 3-5 lat, w tym zapewnienie wszystkim dzieciom
5-letnim prawa do bezpłatnej edukacji przedszkolnej.

tu link do treści: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/50813A88
Ale jeśli kacper ma jakieś inne informacje, to ja też chętnie się dowiem, o co chodzi :-)

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 19:39   

Jeżeli dziecko przebywa 5 godzin dziennie w przedszkolu od 3-6 roku życia i nie jada posiłków przedszkole publiczne nie ma prawa pobierać opłat od rodziców,gdyż jest to program wychowawczy jak pani radna jest taka mądra to niech poczyta ustawy,powyżej 5 godzin dziennie należy pobierać opłaty bo to jest ponad programem,jeśli ma pani internet a myślę,że tak ,ponieważ udziela się Pani na tym forum ,niech pani sprawdzi w internecie,po co pani tu pisze z mieszkańcvami ,kto na panią zagłosuje jak nie zna się Pani na rzeczy,czy znowu gmina pozwie panią i p. KUCNER DO SĄDU ,NAPEWNO JA NA PANIĄ NIE ZAGŁOSUJĘ....POWODZENIA

strix 

Wysłany: 2009-10-15, 20:38   

kacper napisał/a:

jak pani radna jest taka mądra to niech poczyta ustawy
niech pani sprawdzi w internecie,po co pani tu pisze z mieszkańcvami ,
kto na panią zagłosuje jak nie zna się Pani na rzeczy,
czy znowu gmina pozwie panią i p. KUCNER DO SĄDU ,NAPEWNO
JA NA PANIĄ NIE ZAGŁOSUJĘ....POWODZENIA

Dlatego wybrałam chociaż taki kontakt z mieszkańcami( a nie musiałam ). Pozatym nie chciała bym być na ty Forum workiem treningowym , chętnie pomogę w poprawieniu naszego życia codziennego , ale proszę nie wymagać odemnie cudów.

Tu chcialbym zaapelowac o pewien umiar. Elzbieta pewnie nie potrzebuje adwokatow, ale wydaje mi sie, ze powinnismy docenic fakt, ze tu przyszla, ze stara sie rzeczowo odpowiadac i mimo, ze z marszu zostala zaatakowana nie stracila rezonu i odpowiada dalej - obalajac czasami narosle legendy ludowe jak np. ta o windzie, na ktora mialo isc 20 tys a okazalo sie ze zostala pozyczona ze szkoly chwilowo, gdzie i tak byc musi zgodnie
z przepisami. Podjazd bedzie wygodniejszy dla wszystkich, rowniez ludzi z wozkami dzieciecymi i wtedy winda pewnie wroci do szloly. Jesli tak wlasnie ma byc to jak sie okazuje bylo to calkiem sensowne dzialanie akurat.

Jestem zniesmaczony z pewnoscia faktami jakie znalazlem np. w raporcie NIKu, ktory dzis tu wrzucilem, ale nie sadze jednoczesnie, ze wielu radnych mialo bliski dostep do tych przetargow i projektow i wiedzialo jaka kasa zostala zmarnotrawiona /nie pisze dosadniej dlaczego tak sie moglo dziac, bo nie mam wiedzy w temacie/

Jestem zszokowany stanem drog pomiedzy Jagielly a Pomorska w tym glownej Parkowej gdzie jest bardzo duze skupisko budynkow a stan drog od listopada do kwietnia przypomina opisy 19 wiecznych zapadlych wsi. Obesrwuje to od przeszlo 2 lat i w tym roku bedzie jeszcze gorzej ze wzgledu na skandaliczny stan jaki pozostawily ekipy kladace kanalizacje. Dojscie do PKP wiaze sie z usyfionymi do kostek w czarnej brei nogami. Latem unosi sie tu za to gesty, rakotworczy pyl zuzlowy, po kazdym przejezdzie samochodu. W domu czarno, w plucach podobnie pewnie.

Nie mozna zwyczajnie zarzucac czlowieka swoimi pretensjami i zalami, i traktowac jak automat do spelniania zyczen. Piszmy co nas boli, byc moze Elzbieta cos w danej sprawie zadziala, ale PAMIETAJMY, ze ona jest TYLKO radna do tego znajduje sie w chorym dosyc
ukladzie gdzie podzial radnych ze wzgledu na miejsce zamieszkania jest wiadomy i wiadome jest tez gdzie plynie wiecej kasy i kto tym ukladem tak naprawde trzesie...

Rozmawiajmy, poruszajmy najbardziej drazliwe tematy, ale sie szanujmy i badzmy realistami - Elzbieta nie ma wladzy wojta jak sadze, nie bedzie wchodzila rowniez np. w kompetencje pani dyerktor przedszkola i likwidowala "komitet", na ktory godza sie
rodzice na zebraniu i zawsze moga placic znacznie mniej lub go nie placic jesli napisza podanie w tej sprawie - nie wierze, ze w takim przypadku dziecko zostanie wydalone z przedszkola. Widze, ze rzeczowo odpowiada i starajmy sie z tego korzystac - dyskutujac a nie traktujac ja jako katarynke do wrzucania zyczen i upuszczania sobie zlych emocji.

Takie dzialania jak to forum chyba nigdy nie mialy miejsca w historii Jaktorowa i byc moze jesli zgromadzi sie wiecej nowych ludzi/mieszkancow i mlodych "starych" mieszkancow, ktorym cos sie bedzie chcialo cos powoli da sie ruszyc i drazyc.
Musimy tylko chciec i zaczac cos robic w realu a nie tylko wylewac wirtualnie zale i liczyc, ze jedna osoba, ktora jest w UG wszystko zalatwi. Mozna zaczynac od najdrobniejszych spraw, ale trzeba poswiecic swoj czas czy to na spotkanie, czy pewne przemyslenia i cos robic. Nie mozemy miec pretensji, ze sa jakies przewaly w Osrodku Zdrowia, jesli o tym wiemy z autopsji a nawet nie zadamy sobie trudu zeby temat podrazyc na wlasna reke pytajac dlaczego tak jest a nie inaczej chocby na pismie. Jesli uwazamy, ze sobie takim dochodzeniem zaszkodzimy i nic nie robimy to odbieramy sobie tym samym prawo do narzekania.

Podejrzewam ze w UG jest taki beton, ze potrzeba dzialan naprawde wiekszej liczby zorganizowanych, nowych osob, ktore zaczna sie interesowac dzialaniami UG a nie tylko szeptac/pisac, ze wiele rzeczy trzeba zmienic.

Sytuacja sama sie nie zmieni - za bardzo ten uklad jest zabetonowany, a ludzie zbyt bierni.

Elzbieta zacheca do kontaktu - wykorzystajmy to i dajmy SOBIE szanse, na jakies zmiany. Wejdzmy troche w temat i dopiero wtedy oceniajmy dzialania radnej.

Byc moze ja o czyms nie wiem /kwestia oskarzen poruszona przez kacpra/, jestem nowy, ale zdecydowanie uwazam, ze takie ataki na osobe, ktora przynajmniej sprawia wrazenie ze jej zalezy do niczego konstruktywnego nie doprowadza.

Szanujmy siebie i starajmy sie, zeby z tego, ze tu sie spotkalismy cos konstruktywnego wyszlo, chocby najmniejsze rzeczy na poczatku. Zeby to nie bylo forum "skarg i wnioskow" jedynie. Nie mam pomyslu jak zaczac, jak wygladaja relacje w UG, bo jestem nie stad, ale zamierzam przyjsc na spotkanie, posluchac i postaram sie czynnie, na miare moich mozliwosci czasowych wlaczyc w jakies dzialania.

Pozdr
strix

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-15, 21:13   

kacper
Wydaje mi się ,że nie dość uważnie czytasz posty jak wcześniej stwierdzilam nie jestem chodzącą ustawą . Nie jestem również alfą i omegą .,a więc nie jestem "taka mądra".Prosiłam o wskazanie odpowiedniej Ustawy to poczytam, ale skoro mi jej nie podałeś ,więc śmiem twierdzić ,że to co piszesz to Twoje pobożne życzenie.
Okazuje się również ,że poprzedniczka Twojego postu (dobrze zorientowana w temacie) też z chęcią zapozna się z Twoimi udowodnionymi informacjami.
Czy gmina pozwie mnie do sądu ? Jeśli będą mieli za co to pewnie tak.Ale jeśli Ty myślisz ,że z tego powodu czuję wstyd to jesteś w błędzie.
Przypomnę Ci za co wytoczono mi sprawę.Oskarżenie brzmiało - "za pomówienie Wójta Gminy Jaktorów o sfałszowanie budżetu gminy " ,a więc jak widzisz nie jestem osobą która siedzi cicho .Czasami tak bywa,że o jedno wypowiedziane słowo za dużo i już jesteś w sądzie ,tym bardziej jeśli jest się funkcjonarieszem publicznym( a radny takim jest)Dostałam za to wyrok sądowy i wygasł mi mandat radnego.
Pomimo to kandydowałam w następnych wyborach na radnego.Mieszkańcy, którzy na mnie głosowali i dzięki którym zostałam ponownie radną (a mieli do wyboru 15 innych osób) mają do mnie zaufanie i wiedzą ,że to co robię to przedewszystkim z myślą o Nich.Tak więc nie martw się kto na mnie zagłosuje ,bo ja potrzbuję tylko głosów ludzi ,którzy mnie doskonale znają i wiedzą co sobą reprezentuję.

Jeszcze się taki nie narodził ,żeby wszystkim dogodził :!:

maam

Wysłany: 2009-10-16, 08:16   

Brawo strix, brawo p. Elżbieto! Ja również jestem stosunkowo nową mieszkanką, nie znam układów jaktorowiskich (p. Elżbiety też nie znam, w ogóle nikogo z radnych, nie miałam okazji brać udziału w wyborach), fajnie, że chce się Pani udzielać, że interesuje Panią zdanie mieszkańców. Ale szczerze wątpię, żeby garstka ludzi, którym się coś nie podoba zdołała coś zmienić, skoro sytuacja trwa od lat. Obym się myliła. Zmienić coś mogą wybory (kiedy będą najbliższe?), bo np. skargi na różne nieprawidłowości i zaniedbania ze strony wójta (tak, w moim przypadku nie kończy się tylko na narzekaniu) kończą się pisemną odpowiedzą Rady Gminy, że wójtowi nic nie można zarzucić, bo wypełnia wszystkie swoje ustawowe obowiązki a skarga jest bezzasadna. :roll:

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-17, 11:06   

nie będę komentował swojej wypowiedzi jeśli Panią ELĘ obraziłem ,przepraszam ,ale niech nie dziwi się Pani ,że jest Pani atakowana bo tylko Pani z całej Gminy rozmawia z mieszkańcami, a ja mieszkam tu 40 latek i te wszystkie wybory,obietnice Wójta i Radnych,też znam i nie wierzę ,że kolejne wybory przyniosą nam mieszkańcom coś dobrego ,jeśli wójtem będzie Sliwerski to najlepiej rozwinie się Międzyborów,bardzo dobrze znam swojego radnego,pozdrawiam..

Odpowiedz do tematu