Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
podstawówka w Jaktorowie
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2009-10-09, 10:02   

ye2bnik napisał/a:
to ja jeszcze coś dorzucę.
Świetlica w szkole czynna jest do 16.30. Ja z żoną, a przypuszczam że i wielu innych rodziców, pracujemy w Warszawie. W Jaktorowie jesteśmy najwcześniej 17.15-17.30. Jak to logistycznie i logicznie zorganizować? My ratujemy się wynajmując panią, która młodego odbiera ze szkoły i "przechowuje" u siebie. Mam wrażenie, że organizacja szkoły dopasowana jest pod rodziców mieszkających i pracujących na miejscu, ale mnóstwo osób ma z tym problem.
Inna sprawa, że świetlica to jakieś nieporozumienie. Jedna pani, która pilnuje dzieciaków tylko teoretycznie. Absolutnie nie jest w stanie kontrolować, które kiedy zaczyna lekcje, dokąd wychodzi, etc. Problem zgłosiliśmy na pocz. września, na razie bez efektów.

Generalnie wydaje mi się, że brak tu świeżej krwi. Nie mam absolutnie nic do osób miejscowych, ale organizacja gminy powinna dostosowywać się do potrzeb nowych mieszkańców, których jest i będzie coraz więcej. Szkoła to pierwszy z przykładów. Kolejny - poczta, gdzie polecony odebrać można w godz. 10-15. Pytanie - jak???? Mam brać wolny dzień, żeby odebrać przesyłkę?

Temat szkoły i przedszkola pominę, bo to ewidentny problem.
O poczcie powiem tylko, że mój mąż, któremu coś miałam tam załatwić, pomyślał, że coś mi się pomieszało w głowie z godzinami pracy. :lol:

Ale rzeczywiście po kilku miesiącach mojego mieszkania w Jaktorowie rzuca się w oczy to, co napisał ye2bnik - gmina chyba jeszcze nie zauważyła, że napływa coraz więcej nowej krwi i powinna więcej oferować ludności napływowej.
A :mrgreen: ludność napływowa powinna więcej naciskać na gminę.
Dla mnie szokiem jest sposób komunikowania sie gminy z mieszkańcami. We wszystkich okolicznych gminach na stronach internetowych jest mnóstwo informacji na temat tego, co dzieje się. A w Jaktorowie na słupach, obok KURY NIOSKi, informacja o spotkaniu dotyczącego kanalizacji. SORRY, ale choć codziennie bywam w centrum wsi, taka informacja może umknąć uwadze osób zainteresowanych. Nawet bardzo zainteresowanych, do których i my z mężem należymy. W końcu www służy komunikacji i z przykrością stwierdzam, że gmina Jaktorów zupełnie położyła sprawę.

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-09, 16:23   

JEŚLI CHODZI O PRZEDSZKOLE ZGŁASZAŁAM TO SOŁTYSOWI MOJEGO OKRĘGU,PANI DYREKTOR WIE NA PEWNO BO TEŻ ROZMAWIAŁAM ,dla nich nie ma problemu bo rano jest mało dzieci i nie ma potrzeby ,żeby ktoś był wsześniej, tydzień temu rozmawiałam z inspektorem oświaty w gminie,nie wiem czy coś się zmieniło bo moje dziecko 2 tygodnie choruje wybieramy się w poniedziałek i zobaczymy co zastaniemy,wiem tylko ,że jak poruszałam temat ,to nie było fajnie a słyszałam też ,że jak dzieci od 7 to opieka też,czasem mamy szczęście bo jest pani ,która bierze dziecko 10 minut przed jeśli już jest otwarte i jest osoba kompetentna ,ale co będzie jak w szkole podstawowej kiedy nauczyciele będą się pojawiać o 7.58 bo mają płatne od 8,dla mnie jest to chory system

strix 

Wysłany: 2009-10-09, 16:52   

MATI kasia.1975 napisał/a:
JEŚLI CHODZI O PRZEDSZKOLE ZGŁASZAŁAM TO SOŁTYSOWI MOJEGO OKRĘGU,PANI DYREKTOR WIE NA PEWNO BO TEŻ ROZMAWIAŁAM ,dla nich nie

Jesli wiesz, ze jest wiecej osob z takimi potrzebami, to moze zbierzcie sie, ustalcie tresc pisma, podpiszcie sie wszyscy z imienia i nazwiska i dostarczcie to pismo do wszystkich swietych, ktorzy ze sprawa moga miec cos wspolnego z prosba o PISEMNA odpowiedz. Sama chodzac od drzwi do drzwi masz mniejsza sile przebicia niestety.

Pozdrawiam
strix

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-09, 17:48   

No to jestem w szoku ,właśnie dowiedziałam się ,że przedszkole od poniedziałku jest czynne od 6.30 myślę ,że zadziałała rozmowa z panią inspektor ,jest to decyzja od wójta,cieszę się mam nadzieję ,że rodzice którzy są w mojej sytuacji też ,choć moje dziecko będzie ten rok tylko chodziło cieszę się bardzo ,że zrobiłam coś dla innych ,na przyszłe lata,ale podobno my będziemy ,,rerogami'',bo to przez nas panie ruszą swoje tyłki 20 minut wcześniej,choć nie zgłaszałam nazwiska to słyszałam ,że to ja ,mam to w d....,w końcu bez stresu pojadę do pracy i nie będę czekać na łaskę czy ktoś drzwi otworzy czy nie///

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-09, 18:45   

Witam.
Cieszę się i ja ,że problem przedszkola został rozwiązany. Czasami dobrze jest rozmawiać ,a nie koniecznie stawiać sprawę na ostrzu noża.
A jeśli komuś nie pasuje z personelu przedszkola że przyjdzie parę minut wcześniej (za które będzie miał zapłacone ) -to drzwi szeroko otwarte!

Pozdrawiam

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-09, 19:14   

Tak ja też się cieszę ,ale słyszałam ,że odbije się to na moim dziecku mam nadzieję,że nie ,w każdym bądż razie będę obserwować sytuację

Fryzo 

Wysłany: 2009-10-10, 16:28   

Jak widzę, każdy zna co najmniej kilka sposobów wydawania gminnych pieniędzy. Wójt pewnie się ucieszy. Może znajdzie się kilka osób potrafiących mu wskazac źródła finansowania? Sprawę z przedszkolem powinien regulowac rynek czyli konkurencja. Za siedzenie dłużej w świetlicy też trzeba komuś zapłacic. Tymczasem od ostatniego przystanku autobusu w Kozerkach trzeba trzeba na piechotę bardzo kiepską ścieżką, bo w Jaktorowie podobno nie można zrobic pętli. Parking pod budynkiem stacji zapchany do ostatniego miejsca. Brak zatoki do bezpiecznego wysadzania dzieci pod szkołą. Itp, itd. Pieniądze na to wszystko przychodzą od firm, ale my przecież cenimy sobie spokój i ciszę. :-/

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-10, 18:15   

Witam!
Fryzo
Zupełnie Cię nie rozumiem! Czemu winne są młode matki ,że właśnie zamiast w spokoju wychowywać swoje dzieci zmuszone są oddać je do przedszkola i iść do pracy bo inaczej końca z końcem nie zwiążą.Czy młodym ludziom nie wolno mowić jakie mają problemy? Czy oni nie mają prawada do tego ,aby z pieniędzy gminnych zrobiono coś .w końcu nie tylko dla nich ,bo w przyszlości być może i dla twoich dzieci bądź wnuków.
Troszczysz się o finanse gminne? - na takie cele jak przyszłość i dobro dzieci nie musisz.Mówisz o konkurencji - otwórz kolejne prywatne przedszkole napewno będą chętni.
Autobus - jeżdzi do Jaktorowa, pętlę ma na ul.Chełmońskiego róg ul. Wyczółkowskiego.
I dobrze ,że wogóle jest ,bo bardzo mało ludzi z niego korzysta.Jakieś 4 lata temu Grodzisk zupełnie chciał zlikwidować trasę do Jaktorowa ponieważ są straty , na wniosek podróżujących z Jaktorowa autobus nadal kursuje. Nie mieścisz się na parkingu przy stacji ,korzystaj z parkingu na ryneczku,został otworzony w zeszłym roku.
Brakuje Ci zatoki przy ul. Warszawskiej ? Pierwsza będę przeciw. Jest zatoka od ul.Alpejskiej ,która będzie modernizowana równolegle z budową tunelu przy ul. Kukuczki,parking przy hali sportowej ,jeszcze bardziej bezpieczne miejsce. Tylko co niektórzy rodzice zatrzymują się samochodami tuż przed albo za przejściem dla pieszych przy Warszawskiej i odprowadzają swoje dzieci do szkoły.Czy to jest bezpieczne ze strony rodziców? Sama przejżdżam tamtędy codziennie i niejednokrotnie nie widać przez te samochody "stopka" , a co dopiero małe dziecko.
Piszesz o pieniądzach od firm -których?

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-11, 14:42   

Ja nie znam sposobu wydawania pieniędzy gminnych i nie wierzę ,że tylko dla mnie przedszkole jest otwarte myślę ,że ktoś się za to wziął ,to co mam rzucić pracę,żeby wozić dziecko do przedszkola ,to może ktoś mi załatwi kierowcę z opiekunką i da mi pracę za jakieś100000 zł,nie bądż śmieszny zatoczek u nas wystarczy a autobysy dobrze,że jeżdżą bo u nas jest mała rentowność, są rzeczy ważniejsze brak domu kultury ,nie ma ładnego i dobrego placu zabaw ,poczta czynna za krótko,nie ma banku czynnego do 18,co mają zrobić ludzie którzy pracują od6-do 18,nawet nie mogą skorzystać z poczty ani banku pozdrawiam

ye2bnik 

Wysłany: 2009-10-11, 16:43   

Elżbieta Idrian napisał/a:
ye2bnik
Przepraszam ,ale też trzeba poczekać do poniedziałku w sprawie świetlicy.
Poczta w Jaktorowie to SKANDAL ,chyba wszyscy mamy tego dość .Kilkanaście razy sprawa była poruszana. Jak widać bez efektów. Ja osobiście nie wiem co jeszcze mogę zrobić .Jęśli masz jakieś pomysły - jestem zainteresowana.

SylwiaRuslan napisał/a:

A :mrgreen: ludność napływowa powinna więcej naciskać na gminę.
Dla mnie szokiem jest sposób komunikowania sie gminy z mieszkańcami. We wszystkich okolicznych gminach na stronach internetowych jest mnóstwo informacji na temat tego, co dzieje się. (...) W końcu www służy komunikacji i z przykrością stwierdzam, że gmina Jaktorów zupełnie położyła sprawę.

Jak widać spraw do załatwienia jest sporo. Może udałoby się spotkać, np. w któryś weekend, poznać się i pogadać co robimy. Bo oczywiście możemy wylewać żale na forum, czasem skrobnąć pismo do gminy i czekać co się wydarzy. A możemy też jakoś skoordynować działania, uzgodnić z czym i do kogo uderzyć... Dodatkowo, pismo podpisane przez większą ilość osób ma większą moc oddziaływania.

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-11, 17:03   

ja jestem za

MATI kasia.1975

Wysłany: 2009-10-11, 19:10   

dopiszę jeszcze coś do mojego posta ,,JA JESEM ZA'',tak oczywiście nie zmieniam zdania ,ale z chęcią się spotkam z panią Elą jako radną ,natomiast nie chcę się spotkać z panią Kucner ,która tylko duzo gada i nic nie robi ,ani z panią Skoneczną , która mieszka tu od niedawna i tylko robi zamęt oraz ściąga telewizję ,żeby zamknąc ,b b butcher chociaż ta firma już nie istnieje ...pozdrawiam

Elżbieta Idrian

Wysłany: 2009-10-11, 20:28   

Witam
Jak najbardziej jestem za tym ,żeby się spotkać.Podaję swój mail -ela.idrian@vp.pl
proszę o kontakt bo nie chciała bym na forum podawać swojego nr.telefonu.
A może ktoś jeszcze chciałby się spotkać ?

Pozdrawiam

strix 

Wysłany: 2009-10-11, 22:15   

Elżbieta Idrian napisał/a:
Witam
Jak najbardziej jestem za tym ,żeby się spotkać.Podaję swój mail -ela.idrian@vp.pl
proszę o kontakt bo nie chciała bym na forum podawać swojego nr.telefonu.
A może ktoś jeszcze chciałby się spotkać ?

Pozdrawiam

Mimo, ze nie mam jeszcze dobrego rozeznania w wielu sprawach , to jako przyszly staly mieszkaniec chetnie wezme udzial w spotkaniu. Z tego co widze jest wiecej osob chetnych dlatego moze warto umowic sie po prostu wlasnie w weekend. W Jaktorowie chyba nie ma jakiegos neutralnego miejsca gdzie mozna by swobodnie porozmawiac wiec moze jakas knajpka w G. Maz ew. moze ktos ma jakas inna propozycje.

Pozdrawiam
strix

SylwiaRuslan

Wysłany: 2009-10-12, 10:58   

Jestem za spotkaniem, ale błagam nie w ten weekend.

Odpowiedz do tematu