Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Koleje Mazowieckie
Autor Wiadomość
ptr2

Wysłany: 2015-05-06, 18:22   Re: remonty na dworcu Jaktorów

maam napisał/a:
To jest nielegalne przejście, czasem zresztą stoi tam policja i łapie tych, co sobie chcą "ułatwić", nie dziwię się więc, że nikt nie chce ułatwiać ludziom chodzenia tam, gdzie chodzić nie powinni (vide: trup na torach ubiegłej zimy w tym miejscu). Pewnie trzebaby zrobić siatkę aż do Międzyborowa, żeby ludzie przestali tamtędy łazić :-/ (

Szczególnie teraz jest niebezpieczne jak rozebrali tory ....

maam

Wysłany: 2015-05-06, 19:34   Re: remonty na dworcu Jaktorów

ptr2 napisał/a:

Szczególnie teraz jest niebezpieczne jak rozebrali tory ....

Teraz, czy nie teraz bezpiecznie, czy niebezpipecznie - przejście jest nielegalne i tyle, z czym tu głupio dyskutować :roll: ? Podwórko masz ogrodzone czy wolisz, żeby ci ludzie nie łazili, mimo braku torów?

gonti 

Wysłany: 2015-05-06, 20:40   

Niestety to co zrobiło PLK w ramach tego remontu to koszmar. Nie tylko wizualny, ale też funkcjonalny. Wiaty poza tym, że wyglądają obrzydliwie to, jak słusznie zostało zauważone, nie chronią przed zacinającym deszczem/ śniegiem oraz przeznaczone są dla niewielkiej liczby osób.

Co ciekawe nie jesteśmy tu wyjątkiem, bo na całej linii pełno przykładów bubli, które powodują wręcz niebezpieczeństwo, np. ustawianie latarni na schodach w Grodzisku.

Dla zainteresowanych link

Może wypadałoby zainteresować media tym tematem, niech ktoś wytłumaczy skąd takie rozwiązania architektoniczne, bo ze zdrowym rozsądkiem ma to niestety niewiele wspólnego.

ptr2

Wysłany: 2015-05-06, 22:24   

gonti napisał/a:

Co ciekawe nie jesteśmy tu wyjątkiem, bo na całej linii pełno przykładów bubli, które powodują wręcz niebezpieczeństwo, np. ustawianie latarni na schodach w Grodzisku.

Nie ma co porównywać. Latarnia to wypadek przy pracy projektanta. A wiaty w Grodzisku mają się tak do wiat w Jaktorowie jak BMW do fiata 126p

gonti 

Wysłany: 2015-05-07, 06:32   

ptr2 napisał/a:
gonti napisał/a:

Nie ma co porównywać. Latarnia to wypadek przy pracy projektanta. A wiaty w Grodzisku mają się tak do wiat w Jaktorowie jak BMW do fiata 126p

Wiat nie porównywałem, ale te w Grodzisku też nie zachwycają.
Latarnie to raczej potwierdzenie, że komuś zabrakło wyobraźni, podobnie jak np. przy projektowaniu labiryntów, z przejściami podziemnymi.

ptr2

Wysłany: 2015-05-07, 06:52   

gonti napisał/a:

Wiat nie porównywałem, ale te w Grodzisku też nie zachwycają.
Latarnie to raczej potwierdzenie, że komuś zabrakło wyobraźni, podobnie jak np. przy projektowaniu labiryntów, z przejściami podziemnymi.

Latarnie świadczą o tym, że wszystko było robione w pośpiechu. Natomiast wiaty w Jaktorowie są pewnie z jakieś miejscowości gdzie nie zgodzili się na taki badziew i trzeba je było gdzieś wepchnąć. Co do wyglądu to nie będę dyskutował, natomiast wielkość i solidność w Grodzisku jest o niebo lepsza.

ptr2

Wysłany: 2015-05-07, 15:48   

My tu narzekamy a tu takie luksusy dla nas zrobili ...

http://wiadomosci.onet.pl...arszawie/vswrlz

Przem 

Wysłany: 2016-02-05, 08:09   

Pytanie z ciekawości: czy komuś udało się dojechać do Warszawy "Wiedenką" zgodnie z tym nowym, bardzo optymistycznym rozkładem, czyli w 23 minuty? Mi raczej udaje się bliżej 33 minut... Chyba trochę przesadzili :)

Pozdrawiam

ptr2

Wysłany: 2016-02-05, 11:56   

Przem napisał/a:
Pytanie z ciekawości: czy komuś udało się dojechać do Warszawy "Wiedenką" zgodnie z tym nowym, bardzo optymistycznym rozkładem, czyli w 23 minuty? Mi raczej udaje się bliżej 33 minut... Chyba trochę przesadzili :)

Pozdrawiam

Mi się udało z Zachodniej w 16 min. Rozkładowo jest 15 min :)

Daro 

Wysłany: 2016-07-17, 22:45   

Narzekacie na remont zrobiony przez PLK ????.
To w takim razie zapraszam do Legionowa.
W prawie 60 tyś mieście kolej wysiliła się jedynie na tunel do tego wybudowany na zadupiu
Z planów podczas konsultacji społecznych poginęły projekty bezkolizyjnych przejść i w efekcie końcowym powstał jedynie tunel dla samochodów
Kładkę dla pieszych w miejscu zlikwidowanego przejazdu naziemnego wybudowało Starostwo
Przejście podziemne wyposażono w windy, będąc w Jaktorowie słyszałem że ktoś żalił się że nie ma wind
Nie daj Boże, windy z powodu awarii lub dewastacji nie działają przez całe tygodnie.
Oczywiście o czymś tak prozaicznym jak szyna dla rowerów na schodach nie ma nawet mowy.
Oglądałem zdjęcia kiedy to inwalida na wózku czołgał się po schodach bo tradycyjnie nie działały windy
Na peronach jest owszem betonowa wiata ale wybudowana z dala od wyjścia z tunelu gdzie nie dojeżdża żaden pociąg, na deszczu ludzie stoją na schodach bo samo wyjście z tunelu także nie jest zadaszone
To co zrobiono w Jaktorowie czy Grodzisku w porównaniu z tym co zrobiono w Legionowie to niebo a ziemia

trinity28 

Wysłany: 2018-10-25, 11:37   

Witajcie, cieszę się, że forum działa :)

A w temacie Kolei Mazowieckich mam pytanie: co sądzicie o najnowszym rozkładzie jazdy, obowiązującym od tego poniedziałku? Bo ja jestem tak oburzona, że wysmarowałam pismo do zarządu KM, które wyślę poleconym a "do wiadomości" wszystkim lokalnym mediom, władzom gminy, może nawet posłom z naszego regionu (za rok parlamentarne wybory ;>)

Pokasowali połowę połączeń i rano jest jeden na godzinę a w powrotnych popołudniowych pociągach do Skierniewic gnieździmy się jak sardynki. Również jeden pociąg na godzinę w szczycie! (Nie liczę przyspieszonych, nie każdy jeździ do Warszawy). Mamy tak jeździć do grudnia a potem nie wiadomo, co dalej.

Dla zainteresowanych mogę udostępnić treść mojego pisma, może ktoś się zainspiruje i przyciśniemy do muru tych pasożytów. Mam dosyć bycia traktowaną, jak śmieć. Cały rok była gehenna a teraz to? Skandal.

malami

Wysłany: 2018-10-25, 14:25   

Rozkład robił ktoś kompletnie oderwany o rzeczywistości i wiedzy na którą ludzie jeżdzą do pracy. Okrojenie połączeń i mamy tłok, ścisk. Masakra. Do tego w ostatnich dniach opóźnienia po 30 min.

Jak możesz wrzuć gdzieś i podaj link do pisma - chętnie wyślę od siebie

malami

trinity28 

Wysłany: 2018-10-25, 18:57   

Wrzucam link do pisma. Usunęłam tylko swoje dane. Musiałam dodać jeszcze 'ustęp' z dzisiejszymi przygodami. Szkoda, że telewizja nie przyjechała dziś filmować. Do TV też chyba napiszę.

https://fileshark.pl/pobierz/26843839/70107/skarga-na-dzialalnosc-km-doc

Kto chciałby wesprzeć mnie w krucjacie przeciwko pasożytom z zarządu KM - niech stworzy swoje pismo, albo ściągnie coś z mojego. Tylko razem będziemy traktowani poważnie.

malami

Wysłany: 2018-10-26, 16:53   

Dzieki w weekend pozmieniam godziny "na swoje" i troche tresc bo tez mi zabrali polaczenia i jest zdecydowanie gorzej.

pa
malami

Bambosz 

Wysłany: 2018-11-04, 16:53   

trinity28 napisał/a:
Wrzucam link do pisma. Usunęłam tylko swoje dane. Musiałam dodać jeszcze 'ustęp' z dzisiejszymi przygodami. Szkoda, że telewizja nie przyjechała dziś filmować. Do TV też chyba napiszę.

https://fileshark.pl/pobierz/26843839/70107/skarga-na-dzialalnosc-km-doc

Kto chciałby wesprzeć mnie w krucjacie przeciwko pasożytom z zarządu KM - niech stworzy swoje pismo, albo ściągnie coś z mojego. Tylko razem będziemy traktowani poważnie.

Nie korzystam z PKP ale zawsze popieram inicjatywy społeczno-lokalne.
Mam jednak obawy czy cokolwiek załatwisz. Kasta PiS + jest zajęta pałowaniem opozycji sądów i UE, a na TVPis też bym nie liczył chyba, że to opozycja ustalała rozkład jazdy.
Jakoś mam odczucie że politycy w ferworze własnych "zagrywek" mają nas "totalnie" w dupie.
PKP już dawno prosi się o właściciela. Mają tyle kasy z UE na remonty ale i 200 dyrektorów do zarządzania -opłacania z naszej kasy ( ale to sami &swoi). Tragedia.

Odpowiedz do tematu