Forum Mieszkańców Jaktorowa - Zmieniamy Jaktorów Na Lepsze  Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: xyz
2015-05-05, 12:32
Podatki w gminie Jaktorów
Autor Wiadomość
HASY1984 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-05-04, 12:23   

Strix, jeśli chodzi o linię 400, to napisałem swoje zdanie w poprzednim poście. Mój pogląd na budowę w naszej gminie elektrowni wiatrowych jest taki, że nie ma u nas takich hektarów, żeby był sens budować farmy wiatrowe, pomijam temat wiatru, bo nie znam się na tym.
Natomiast tereny inwestycyjne jak najbardziej, bo na stu hektarach można już kilkadziesiąt firm wprowadzić. Ale sądzę, że to jest niewykonalne, bo z tego co pamiętam były w przeszłości jakieś przymiarki i skończyło się na protestach mieszkańców i temat upadał. Nie wiem, czy jest jakiś teren pod inwestycje w nowym studium. Natomiast, jeśli idzie o deweloperów to przypominam sobie jak kilka lat wstecz były protesty mieszkańców chyba Bud Zosinych przeciwko budowie osiedla domków, nie wiem jak to się skończyło. I tak to już jest z tymi inwestycjami, a pieniądze na inwestycje gminne oczywiście by się przydały, tylko skąd je brać.
Zainteresowała mnie sprawa podatków od gruntu, o których pisałeś (chyba ktoś przed Tobą też pisał). Nie wiem skąd macie te dane, że są najwyższe, bo w Jaktorowie podatek od gruntu wynosi 0,36 zł/m, natomiast w gminach sąsiednich: Mszczonów-0,47, Radziejowice-0,40, Baranów-0,40, Milanówek-0,41, Podkowa Leśna-0,47, Puszcza Mariańska-0,44, Grodzisk Maz.-0,44, Brwinów-0,42. Jeśli coś piszecie to najpierw sprawdźcie, bo wprowadzacie ludzi w błąd.

ptr2

Wysłany: 2015-05-04, 13:22   

HASY1984 napisał/a:
Strix, jeśli chodzi o linię 400, to napisałem swoje zdanie w poprzednim poście. Mój pogląd na budowę w naszej gminie elektrowni wiatrowych jest taki, że nie ma u nas takich hektarów, żeby był sens budować farmy wiatrowe, pomijam temat wiatru, bo nie znam się na tym.

A teren SGGW ? To jest pewnie kilkadziesiąt hektarów ( jeśli nie więcej ) . Poza tym jeszcze kilka mniejszych lokalizacji. Nikt przypadkowo wiatraków do studium nie wpisał. Jeśli projektant by to zrobił przez bezmyślne kopiowanie z innego studium to by się do tego przyznał i to wykreślił. Jeśli nikt się do tego nie przyznał to sprawa wygląda bardzo podejrzanie. Ilu ludzi tworzy to studium ? Jak to możliwe że nikt nie wie kto wpisał wiatraki ? Ja też uważałem że wiatraki nie mają racji bytu w Jaktorowie. Natomiast po "objawieniu" linii 400kv już nie jestem tego taki pewien. Wzdłuż linii 400kV zawsze budowane są farmy wiatrowe. Gdy było projektowane studium, plan zagospodarowania województwa był już uchwalony. Nie wierzę że wiatraki w naszym studium to przypadek.

ArturB

Wysłany: 2015-05-04, 13:28   

HASY1984 napisał/a:
Natomiast tereny inwestycyjne jak najbardziej, bo na stu hektarach można już kilkadziesiąt firm wprowadzić. Ale sądzę, że to jest niewykonalne, bo z tego co pamiętam były w przeszłości jakieś przymiarki i skończyło się na protestach mieszkańców i temat upadał. Nie wiem, czy jest jakiś teren pod inwestycje w nowym studium. Natomiast, jeśli idzie o deweloperów to przypominam sobie jak kilka lat wstecz były protesty mieszkańców chyba Bud Zosinych przeciwko budowie osiedla domków, nie wiem jak to się skończyło. I tak to już jest z tymi inwestycjami, a pieniądze na inwestycje gminne oczywiście by się przydały, tylko skąd je brać.
Zainteresowała mnie sprawa podatków od gruntu, o których pisałeś (chyba ktoś przed Tobą też pisał). Nie wiem skąd macie te dane, że są najwyższe, bo w Jaktorowie podatek od gruntu wynosi 0,36 zł/m, natomiast w gminach sąsiednich: Mszczonów-0,47, Radziejowice-0,40, Baranów-0,40, Milanówek-0,41, Podkowa Leśna-0,47, Puszcza Mariańska-0,44, Grodzisk Maz.-0,44, Brwinów-0,42. Jeśli coś piszecie to najpierw sprawdźcie, bo wprowadzacie ludzi w błąd.

Dyskusja trochę skręca...ale podatki w Jaktorowie od nieruchomości są jedne z najwyższych,ale NIE NAJWYŻSZE. Za pustą działkę,puste pole na Blichu gdzie nie było dróg dojazdowych (teraz faktycznie juz są) i brodziło się w błocie po pas płaciłem więcej niż teściowa za działkę, dom, gospodarczy, świetny dojazd, oświetlenie, chodnik, podjazd wykonany przez miasto w mieście Płock.Na Blichu do tej pory nie ma oświetlenia.

Płock...za sam grunt,prawie Centrum:

c) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,26 zł od 1m2 powierzchni.

Faktycznie od 2 lat przyrost obciążenia podatkowego w Jaktorowie o ile się nie mylę jest taki sam.Przynajmniej ja tyle samo płacę.Ale za słupy i migające światełka chyba tyle nie powinienem płacić?

HASY1984 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-05-04, 14:39   

ArturB napisał/a:
Płock...za sam grunt,prawie Centrum:

c) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,26 zł od 1m2 powierzchni.

Niezbyt szczęśliwy przykład. Płock ma Orlen :-)

ptr2

Wysłany: 2015-05-04, 14:44   

HASY1984 napisał/a:

Niezbyt szczęśliwy przykład. Płock ma Orlen :-)

Nie zbaczaj z tematu. Co z wiatrakami? Dalej sądzisz, że w gminie nie ma na nie miejsca?

HASY1984 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-05-04, 15:21   

ptr2 napisał/a:
Nie zbaczaj z tematu. Co z wiatrakami? Dalej sądzisz, że w gminie nie ma na nie miejsca?

Nie krzycz na mnie :-D

Nie wiem ile hektarów ma SGGW. Kiedyś, podczas jakiejś rozmowy towarzyskiej dowiedziałem się, że aby postawić 20 solidnych wiatraków, potrzeba ok 250 ha pola. Nie wiem ile w tym prawdy.

ptr2

Wysłany: 2015-05-04, 17:44   

HASY1984 napisał/a:
ptr2 napisał/a:

Nie krzycz na mnie :-D

Nie wiem ile hektarów ma SGGW. Kiedyś, podczas jakiejś rozmowy towarzyskiej dowiedziałem się, że aby postawić 20 solidnych wiatraków, potrzeba ok 250 ha pola. Nie wiem ile w tym prawdy.

Nie pisze duzymi literami wiec nie krzycze:-)
Swoja droga w ciekawym towarzystwie Sie obracasz ;-)
Ci Towarzysze to juz w UG byli czy czekaja na linie?( to tylko zarcik)

ptr2

Wysłany: 2015-05-04, 17:53   

Teren od autostrady , locznie ze stawami ( nie wszystko nalezy do sggw) to ponad 1300 ha. Wiatraki nie przeszkadzaja w uzytkowaniu rolnym tych terenow. Mysle ze pare milionow rocznie mozna za wydzierzawienie terenu dostac.

strix 

Wysłany: 2015-05-04, 19:13   

ptr2 napisał/a:
Teren od autostrady , locznie ze stawami ( nie wszystko nalezy do sggw) to ponad 1300 ha. Wiatraki nie przeszkadzaja w uzytkowaniu rolnym tych terenow. Mysle ze pare milionow rocznie mozna za wydzierzawienie terenu dostac.

+ grubą kaskę za śrubki do tych wiatraków jak żartuje sobie radny Drązikowski :lol: ;-)

parę baniek za słupy i wiatraki i doczekamy się ławeczek i śmietników w centrum Jaktorowa - nie dostrzegacie takich zalet tych inwestycji nic a nic! ;-)

s

HASY1984 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-05-04, 20:41   

1300 ha !!!? Jak cała gmina ma ok.5500 ha. Chyba Twój kalkulator przegrzał się. :-)

ptr2

Wysłany: 2015-05-04, 22:20   

HASY1984 napisał/a:
1300 ha !!!? Jak cała gmina ma ok.5500 ha. Chyba Twój kalkulator przegrzał się. :-)

Chodziło mi o ostoje ptaków Kraśnicza Wola - Jaktorów, która ma ponad 1300ha . Ona nie leży całkowicie w gminie Jaktorów, obejmuje również gminę Grodzisk. Szacunkowo obliczyłem powierzchnie ziemi i stawów zajmowanych przez SGGW. Jest to około 400-500ha. Niestety nie znalazłem nigdzie dokładnych danych. Na podstawie projektu studium i gogle maps :-) obliczyłem tez powierzchnie R2 w okolicy stawów SGGW ( R2 - gdzie można budować wiatraki ). Jest to około 200 - 250 ha. Linia 400kV sąsiaduje bezpośrednio z terenami R2. Czyli 20 solidnych wiatraków da się postawić :-D

HASY1984 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-05-04, 22:59   

Strix ty tu nie bajeruj tylko powiedz o co Ci chodziło z tymi najwyższymi podatkami, bo za dużo czasu straciłem na sprawdzanie ;-) :-)

ArturB

Wysłany: 2015-05-05, 08:37   

HASY1984 rozmydlasz dyskusję i mam wrażenie ,że robisz to specjalnie?

Ja osobiście już nic nie napiszę więcej niż w temacie słup czy wiatrak w tym wątku.

Kończąc: kupując ziemię w 2008 r płaciłam podatku od nieruchomości gruntowej 0,18 za m2

teraz 0,36. Mówi ci to coś? Od 2008 do 2013 wzrost o 100%.2014 i 2015 zatrzymało się na 0,36.

strix 

Wysłany: 2015-05-05, 12:50   

HASY1984 napisał/a:
Strix ty tu nie bajeruj tylko powiedz o co Ci chodziło z tymi najwyższymi podatkami, bo za dużo czasu straciłem na sprawdzanie ;-) :-)

Czas spędzony na poszerzanie wiedzy nigdy nie jest stracony! ;-)
Ja obiecuję, że już nigdy nie będę mówił, że mamy najwyższe podatki od gruntów!
Będę mówił, że mamy wysokie podatki ;)

ale, ale czy nie nie mamy aby najwyższych podatków od budynków mieszkalnych - 0,74 z/m2 ?? ;-)

s

ArturB

Wysłany: 2016-02-25, 09:49   

Nie dostałem jeszcze żadnej informacji z Gminy...

Może wiecie czy opłaty się zmieniły, chodzi mi głownie o podatek za grunty?

Odpowiedz do tematu