Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Patriotyczny Jaktorów
Autor Wiadomość
Patriotyczny

Wysłany: 2014-03-04, 16:01   Patriotyczny Jaktorów

Ostatnio zmieniony przez Patriotyczny 2014-03-06, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  

Bambosz 

Wysłany: 2014-03-05, 14:41   

Cytat:
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Za Wikipedią.
Co ty Kolego jakiegoś garaż-owca ze Stanów zamierzasz wspierać? a może chcesz z Rosją podzielić Ukrainę? fejsbuk odmóżdża...

maam

Wysłany: 2014-03-05, 15:39   

"Wlepki" to przejaw patriotyzmu? Chyba wandalizmu :evil:

malami

Wysłany: 2014-03-05, 22:54   

maam napisał/a:
"Wlepki" to przejaw patriotyzmu? Chyba wandalizmu :evil:

"Obchodzi mnie mój kraj i to, jak wygląda. A wygląda tak, że tylko rzygać. I wiem dlaczego."

Ja też, jak widzę oblepione tymi śmieciami przystanki, ploty i elementy architektury...
smierć konfidentom - moooooccccne :lol:

Patrząc po profilach i zdjęciach 2 znajomych lajkujących jeden z wpisów - chłopcy mają 15-16 lat i widać przechodza okres potrzeby identyfikowania się z jakąś silną ideowo grupą ;) Przejdzie im ;) Jakby się postarać można namierzyc konkretnie kolege oklejajacego Jaktorow, zglosic akt wandalizmu - niech szoruje slupki i parkany do czysta ew. jak tatuś zapłaci ze 2 tys. za czyszczenie z wlepek przez firmę porządkową - to przejdzie mu jeszcze szybciej.

pa, malami

Bambosz 

Wysłany: 2014-03-06, 11:34   

Dzisiaj znalazłem i jakoś pasuje do tego tematu.
Polecam !

Cytat:
Wynajęci Rosjanie cyber-bombardują polski internet?

http://swiat.newsweek.one...y,281538,1.html

basiulka

Wysłany: 2014-03-13, 16:16   

Moja skromna opinia na temat patriotyzmu :)

krzychum4 

Wysłany: 2014-03-14, 20:54   

Tak pysznimy się patriotyzmem, a co to jest patriotyzm?
Ile osób wywiesza flagi w święta państwowe? Ile osób zna druga zwrotkę Polskiego Hymnu? W Soczi jak nasi stawali na podium grano prawidłowo dwie zwrotki, a u nas w Polsce czemu gra się tylko jedną?
Dzieciaki nie wiedzą jak się zachowywać podczas Hymnu, zdarza się, że mają ręce w kieszeniach, chichają. To powinno wynosić się z domu, prawidłową postawę...
Patriotyzm, nie miejmy na myśli tylko Polski, miejmy na myśli nasze najbliższe otoczenie. Dbanie o nie. Tylko my lubujemy się w słowie Patriotyzm, ale śmieci walają się po rowach, po lasach... Ot nasze dbanie o Polskę.

maam

Wysłany: 2014-03-15, 15:33   

Kto się pyszni, to się pyszni. Nie trzeba się zaraz PYSZNIĆ, obnosić z czymś (wywieszać flagę np.), żeby czuć się patriotą. A problem z hymnem miał nawet J. Kaczyński.

Bambosz 

Wysłany: 2014-03-16, 14:12   

Ja troszkę bym rozdzielił głupotę od patriotyzmu. Wywalanie śmieci jest niezgodne z prawem a patriotyzm to raczej co innego.
Jak dopiszesz lokalny, to śmieci do sąsiedniej gminy?

Jeżeli chodzi o Hymn państwowy o symbole, historie Polski to tutaj są zaległości i należy szybka je uzupełniać w procesie nauczania młodego pokolenia.
W innym wątku pisałem o halowen i o wycieczce na cmentarz + lokalna lekcja historii w przedszkolu.

Zachowania anty społeczne i niezgodne z prawem należy "negować" (wywalanie śmieci itd)
Ale nie na zasadzie, że ja mam zawsze rację to ten drugi nie ma.

Maam, za to ten drugi co chyba zna, na lotnisku w Niemczech się chwalił, że i inne zwroty także zna. :evil:
O naszej klasie politycznej to lepiej nie prowokować. Lekkie określenie "darmozjady" i hieny na Naszej kasie.
Wczoraj był fajny program w jakiejś TV. Pytali inne nacje co wiedzą o drugiej wojnie i Lesie Katyńskim i Powstaniu Warszawskim. Tragedia. Jest bardzo dużo do zrobienia.

krzychum4 

Wysłany: 2014-03-16, 17:28   

Cóż... Kręcono film o Roju. PISF cofnął dotację, niby zbierano pieniądze, ale to nie wystarczyło... Dalej dzieli się historię na tą wygodną i ta prawdziwą. Mimo, że mamy demokrację to żołnierze wyklęci dalej są wyklęci.

Bambosz 

Wysłany: 2014-03-16, 18:16   

Miałem to nieszczęście że nauki pobierałem w jedynie słusznym systemie.
O Lesie Katyńskim się dowiedziałem jak byłem dorosłym człowiekiem.
To jest straszne co polityka może zrobić z Historią - i jak to wpływa na patriotyzm.... :evil:

ptr2

Wysłany: 2014-03-16, 18:45   

Bambosz napisał/a:
To jest straszne co polityka może zrobić z Historią - i jak to wpływa na patriotyzm.... :evil:

W podręczniku nie było, ale nauczyciele opowiadali. Przynajmniej u mnie w podstawówce i szkole średniej ...

ArturB

Wysłany: 2014-03-16, 19:15   

ptr2 napisał/a:
Bambosz napisał/a:

W podręczniku nie było, ale nauczyciele opowiadali. Przynajmniej u mnie w podstawówce i szkole średniej ...

A u mnie w podstawówce nie opowiadali.Bali się lub należeli do Podstawowej Organizacji Partyjnej.POP rządził.Nawet miałem obniżoną ocenę z zachowania z wyróżniającej na nieodpowiednią za brak udziału w pochodzie 1 majowym.Z rówieśnikami było różnie: zazwyczaj wzorce były wynoszone z domu;syn,córka bolszewika twierdził,że w Katyniu Polaków zabili Niemcy-niektórzy powtarzali to aż do 89r - teraz powtarzają,że byli to jacyć stalinowcy(to taki naród stworzony przez resortowe dzieci) a nie Rosjanie...jak ktoś w domu miał inne wzorce to wiedział kto i kogo zamordował w Katyniu. W szkole średniej było paru z Solidarności...a coś awansować nie mogli i podwyżki ich omijały..zresztą kariery nie zrobili..klepią biedę jak klepali. Kto ma uczyć Historii czy Patriotyzmu (lub jak uczy..) skoro znajome "gimbusy" mówią (skąd to wiedzą? ktoś ich tak uczy?) ,że w Auschwitz mordowali naziści lub hitlerowcy a nie Niemcy...a w Katyniu stalinowcy a nie Rosjanie? Co to za Historia, która zrzuca odpowiedzialność za zbrodnie na nieistniejące narody w imię poprawności politycznej? Zapewne niedługo się dowiem,że moja Babcię nie męczył w Auschwitz Niemiec Mengele a Pawiak to było sanatorium do którego moją Babcię skierował nazista/faszysta/hitlerowiec , ale nie Niemiec.

maam

Wysłany: 2014-03-17, 12:52   

ArturB napisał/a:
byli to jacyć stalinowcy(to taki naród stworzony przez resortowe dzieci) a nie Rosjanie..w Auschwitz mordowali naziści lub hitlerowcy a nie Niemcy...a w Katyniu stalinowcy a nie Rosjanie?Co to za Historia, która zrzuca odpowiedzialność za zbrodnie na nieistniejące narody w imię poprawności politycznej?

To tak, jakby powiedziec, że np. 11 listopada "marsze", burdy i zniszczenia powodują Polacy, a nie po prostu naziści. Nie utożsamiaj patologii z całymi narodami.

ArturB

Wysłany: 2014-03-17, 13:02   

maam napisał/a:
ArturB napisał/a:
byli to jacyć stalinowcy(to taki naród stworzony przez resortowe dzieci) a nie Rosjanie..w Auschwitz mordowali naziści lub hitlerowcy a nie Niemcy...a w Katyniu stalinowcy a nie Rosjanie?Co to za Historia, która zrzuca odpowiedzialność za zbrodnie na nieistniejące narody w imię poprawności politycznej?

To tak, jakby powiedziec, że np. 11 listopada "marsze", burdy i zniszczenia powodują Polacy, a nie po prostu naziści. Nie utożsamiaj patologii z całymi narodami.

Owszem.Polacy.

Za to w 2012r największe burdy wywoływały bojówki, których członkowie mówili po niemiecku ( i byli zamaskowani).Skąd oni się wzieli na polskich uroczystościach 11 listopada ?

Odpowiedz do tematu