Forum Mieszkańców Jaktorowa - Zmieniamy Jaktorów Na Lepsze  Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Park Rozrywki Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-28, 12:24   

Czad!!!! http://infogrodzisk.pl/bi...-parku-rozrywki

strix 

Wysłany: 2012-11-28, 13:53   

Jak budowali przejazd przez A2 /okolice rozlogi grabnik/ to mozna bylo sobie po takich odkrywkach pochodzic. Ciekawe konstrukcje drewniane byly odsloniete. Jakies elementy zagrod czy studni drewnianych sprzed zdecydowanie wieeelu setek lat sadzac po stanie drewna - swietnie zakonserwowanego w tamtych ilowato gliniastych gruntach.

s

SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-29, 09:15   

Mam nadzieję, że ktoś choć to obfotografował w celach naukowych.

cookie1

Wysłany: 2013-02-05, 08:30   

najnowsze wieści: http://biznes.onet.pl/naj...5,1,prasa-detal

ptr2

Wysłany: 2013-02-12, 21:08   

Pytanie: Adam, 7.2.2013
Witam, Mam wrażenie jak czytam Pana wypowiedzi, że są one niepoważne. Niepodważalnym faktem jest to że firma Royal odpisała 100 mln euro od spółki Imtech Polska, jednocześnie zawieszając cały zarząd i rządając przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie. Więc co jak co, ale tu Imtech jest poszkodowany, a pan Peter M. cały czas zapowiadał że właściwie finansowanie ma zapewnione, a tu nagle okazuje się że nic nie ma. Dodatkowo wykonawca/podwykonawcy ponieśli cały koszt melioracji, archeo. Nie wiem też czemu Pan się upiera żeby wybudować park rozrywki, skoro pan Peter M. jest niejasnym inwestorem. Dla mnie osobiście cała sprawa jest bardzo podejrzana i jako mieszkaniec tej gminy bardzo się obawiam, że powiązywanie samorządu lokalnego w całą tą inwestycje, może się zakończyć spektakularną akcją służb i wielką aferą. Ja tu nikogo nie oskarżam, ale mam osobiste odczucia (zresztą nie tylko ja), że cała ta inwestycja jest szwindlem.

Szanowny Panie Adamie,

W Grodzisku Mazowieckim do tej pory zainwestowało około 80 dużych inwestorów. Bardzo długo zastanawialiśmy się, w jaki sposób wykorzystać tereny przy autostradzie, które bez wątpienia są obecnie jednymi z najlepszych terenów inwestycyjnych w Polsce. Mieliśmy ofertę wybudowania tam centrum logistycznego. Przyzna Pan, że to słaba oferta. Dlatego kiedy zgłosiła się do nas firma mówiąca, że chce zbudować super centrum rozrywki na wzór Disneylandu, myślę, że gdyby Pan był burmistrzem, też by się Pan ucieszył i ze wszystkich sił pomagałby Pan tej firmie, oczywiście w zakresie kompetencji urzędu. Działania firmy w ocenie zarówno mojej jak i moich współpracowników są typowe dla inwestora. Przedstawiona nam została koncepcja projektu. Po szerokiej konsultacji włącznie z mieszkańcami wsi, na terenie których park miał się znajdować, podjęliśmy decyzję o przygotowaniu planu zagospodarowania i został on zaakceptowany przez Radę. Oczywiście mogliśmy na wszelki wypadek wypędzić inwestora, dzięki czemu mielibyśmy zdecydowanie mniej pracy. Ale jestem głęboko przekonany, że tego typu projekt zarówno dla mojej gminy jak i Mazowsza jest bardzo ważny i nie wolno mi unikać trudnych wyzwań. Dzisiaj muszę z pokorą znosić różnego rodzaju nieprzychylne komentarze i rozumiem to, proszę tylko zastanowić się, jak Pan zachowałby się będąc na moim miejscu. Nie jesteśmy upoważnieni ani do oceny ani do ingerowania we współpracę między inwestorem a wykonawcą. Nasza rola jest ściśle administracyjna. Gmina nie bierze udziału w przedsięwzięciu jako strona albo udziałowiec i nie będzie narażona w sytuacji, gdyby przedsięwzięcie, tak jak Pan to określa, okazało się szwindlem, poza negatywnym oddźwiękiem medialnym i komentarzami osób, które nie mają pojęcia o roli samorządu w procesie inwestycyjnym. Spotkałem się już z opinią, że to gmina buduje ten park rozrywki. Pozwolę sobie również poinformować Pana o faktach, których Pan może nie zna. Firma AWW zakupiła blisko 90 ha ziemi, przygotowała olbrzymi projekt techniczny, na który dostanie od Starostwa Powiatowego zezwolenie na budowę, zgodnie z informacją architekta powiatowego do 22 lutego. Myślę, że nie muszę Pana uświadamiać, że projekt o wartości przeszło 2 miliardów złotych to wielkie przedsięwzięcie. Mam więc podstawy do tego, żeby sądzić, że park powstanie, choć pewnie jeszcze nie raz, jak to bywa przy wielkich inwestycjach, będzie spore zamieszanie. Niech Pan jednak nam ufa, ono nigdy nie będzie dotyczyło urzędników gminy Grodzisk Mazowiecki. Standardy pracy z inwestorami w gminie Grodzisk Mazowiecki są bardzo wysokie i już bardzo dawno zostały ustanowione, a także docenione. AWW to nie pierwsza firma, z którą współpracujemy i nie ostatnia. Odczuwam w Pana liście dużą troskę o te sprawy, ale zapewniam, że może Pan być zupełnie spokojny.

Pozdrawiam,

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego

zrodlo: grodzisk.pl[/list]

ptr2

Wysłany: 2013-03-16, 23:11   

http://www.obiektyw.info/...l/all/full/4512

http://www.obiektyw.info/...l/all/full/4594

ptr2

Wysłany: 2013-05-22, 14:06   

Powoli krystalizują się plany dotyczące zagospodarowania terenów przy autostradzie w Grodzisku Mazowieckim. Już wiadomo, że oprócz parku rozrywki Adventure World Warsaw powstanie tu duże centrum handlowe, hotel i baza firmy budowlanej.

​Co z tym parkiem?
Największą inwestycją, która ma powstać na terenach przy autostradzie A2 jest budowa parku rozrywki Adventure World Warsaw. Na 240 ha znajdzie się wiele atrakcji, m.in. największy w Polsce aquapark, kolejki górskie, interaktywne fontanny i karuzele, dwa hotele tematyczne, strefa rozrywkowa z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami, klubami. Ma to być największy tego typu obiekt w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W lutym tego roku Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim wydało pozwolenie na budowę parku i wydawało się, że roboty lada chwila ruszą. Tymczasem w marcu pojawiły się problemy firmy Royal Imtech, która miała być głównym wykonawcą parku. Doszło do rozwiązania umowy z Adventure World Warsaw. Przedstawiciele AWW zapewniają jednak, że nie wpłynie to negatywnie na budowę ogromnego parku. – Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmą, która najprawdopodobniej zastąpi Imtech. Na razie jednak nie możemy jeszcze ujawnić jej nazwy – mówi Kalina Kaczmarek z biura prasowego Adventure World Warsaw. Wciąż nie jest znany również inwestor strategiczny, który sfinansuje inwestycję.

Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński jest przekonany o tym, że park powstanie. – Wszystkie parametry, a więc najlepsza lokalizacja, potrzeba, zainteresowanie, gwarancja zysków są spełnione – mówi. Benedykciński przyznaje jednak, że bierze pod uwagę i czarny scenariusz. – Nawet jeśli budowa parku nie dojdzie do skutku, to i tak te tereny szybko znajdą nabywcę. Ale moim zdaniem, takiego zagrożenia nie ma. W najbliższy piątek jestem umówiony z inwestorem, czyli firmą Adventure World Warsaw i wtedy poznam najnowsze informacje dotyczące projektu – dodaje.

Potęga nowych technologii
Sztandarową inwestycją gminy przy autostradzie będzie budowa Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji. W trzypiętrowym budynku o powierzchni 3 tys. mkw., który ma powstać w miejscowości Natolin, znajdą się biura, pomieszczenia wystawiennicze, seminaryjne i wielofunkcyjne oraz laboratoria. Naukowcy, inżynierowie i przedsiębiorcy będą w tym miejscu poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych dla lokalnych firm. Miejsce to będzie tworzone z myślą o młodych, kreatywnych osobach, które rozwiną swoje talenty.

Koszt budowy centrum jest szacowany na 31,5 mln zł. Władze Grodziska chcą pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 85 proc. tej kwoty. – Priorytetem w najbliższym rozdaniu unijnych pieniędzy będą firmy innowacyjne, więc nasze szanse na zdobycie dotacji oceniam bardzo wysoko – mówi burmistrz Benedykciński.

Centrum handlowe, hotel, betoniarnia...
Do tej pory w Grodzisku nie powstała jeszcze galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia. Wkrótce ma się to zmienić. Grunt pod przyszły obiekt już został zakupiony. Obejmie on obszar o powierzchni około 3 tys. mkw.

Wiadomo już też, że przy węźle Grodzisk powstanie hotel. Burmistrz Benedykciński nie chce jednak zdradzić szczegółów w tej sprawie. Więcej mówi na temat bazy dla firmy Budokrusz, która również zostanie wybudowana przy węźle. – Nie ukrywam, że wolałbym, żeby w tak reprezentacyjnym miejscu powstało coś ładniejszego, ale trzeba pamiętać o tym, że skala inwestycji przy autostradzie jest olbrzymia, w ciągu najbliższej dekady cały czas coś się tu będzie budowało, więc na potrzeby przyszłych obiektów betoniarnia jest potrzebna – podkreśla. Pod uwagę było brane także powstanie nieopodal autostrady pola golfowego, centrum biznesowego oraz salonów samochodowych. Jak przyznaje burmistrz, te plany jednak na razie wiszą na włosku. – Wszystko z powodu kryzysu, czuć zastój w interesach. Ale już wkrótce rozpoczniemy kolejną kampanię promocyjną, więc mamy nadzieję, że zgłoszą się chętni do zainwestowania w obszar przy autostradzie – mówi.

Przygotowanie terenu
Aby wszystkie inwestycje mogły dojść do skutku, konieczne jest uzbrojenie terenów przy autostradzie w odpowiednią infrastrukturę. Na razie obszary te są w pełni zaopatrzone w prąd i gaz, niezbędna jest jeszcze budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Mają także zostać zmodernizowane drogi w samym Grodzisku – na ul. Traugutta, Langiewicza i Żydowskiej. Celem ich napraw jest zapewnienie potencjalnym przedsiębiorcom i samym mieszkańcom jak najlepszego dojazdu do autostrady. Również i na ten cel władze gminy zamierzają się starać o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, a konkretnie mają one pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, którego głównym celem jest tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu. Stosowne wnioski już zostały złożone do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

zrodlo: wpr24.pl

ye2bnik 

Wysłany: 2013-10-16, 07:55   

http://wyborcza.biz/bizne....html#BoxBizTxt

koincydencja 

Wysłany: 2013-10-16, 12:47   

http://infogrodzisk.pl/bi...re-world-warsaw

strix 

Wysłany: 2014-03-18, 19:09   

Adventure World Warsaw – Reaktywacja? ;)

stary news, ale widzę, że nie było - http://infogrodzisk.pl/bi...saw-reaktywacja

s

ye2bnik 

Wysłany: 2014-05-21, 21:32   

konkurencja
http://biznes.pl/wiadomos...detal.html#play

Odpowiedz do tematu