Forum Mieszkańców Jaktorowa - Zmieniamy Jaktorów Na Lepsze  Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty za przedszkole
Autor Wiadomość
ptr2

Wysłany: 2011-11-28, 21:52   

ye2bnik napisał/a:
Cześć,
pofatygowałem się na radę. Obniżono opłatę z 3,20 na 3 PLN (dla rodzeństw z 2,10 na 2 PLN). Ma zostać wprowadzone naliczanie minutowe za pomocą kart i czytników. Karta kosztować będzie 6 PLN i zachowa ważność przez cały okres nauki dziecka w przedszkolu.
Dla zainteresowanych: głosowało 13 radnych, 11 za, 1 przeciw, 1 wstrzymał się
Pzdr

Dzięki za info.
Obniżka raczej symboliczna szczególnie że od nowego roku wzrasta pensja minimalna i opłaty ponownie podskoczą.
Ye2bnik jak Ci się podobało na RG? Ja na tej której byłem poczułem się jakbym cofnął się w czasie o 20 lat .....

ye2bnik 

Wysłany: 2011-11-28, 22:20   

To witam w klubie :) Zdzierżyłem 4 godziny i jako, że końca nie było widać, wycofałem się na z góry upatrzone pozycje :)
Mnóstwo czasu radni tracili na wyciąganie dodatkowych informacji nt. uchwał, które mieli głosować. Dziwi mnie, że nie otrzymują pełnych danych wcześniej, żeby na sesji skoncentrować się na meritum.
Inną rzeczą, która dała się zauważyć było to, że większość radnych ograniczała się do podnoszenia ręki podczas głosowania. Zero wniosków, dyskusji, pomysłów... Taka maszynka do przepychania uchwał - no ale może ja się nie znam i tak powinno być...

ptr2

Wysłany: 2011-11-29, 08:52   

ye2bnik napisał/a:
Taka maszynka do przepychania uchwał - no ale może ja się nie znam i tak powinno być...

Nie żadna maszynka. Maszynka to była na poprzednich radach tutaj jeden się wstrzymał i jeden przeciw ....
Co do głosowań to śmiesznie było na tej radzie na której ja byłem. Głosowali uchwały po kolei zawsze wszyscy za . Głosują uchwałę o odrolnieniu jakiegoś terenu już połowa podniosła rękę do góry i nagle Pani Idrian się pyta : " A gdzie dokładnie to jest bo na dostarczonej mapie nie ma nazw ulic?" Konsternacja bo uchwałę czyta ktoś w zastępstwie i też nie wie gdzie to jest. 15 min przerwy i Ci którzy już byli wcześniej za, zmieniają zdanie i są przeciw ;)

PawelB 

Wysłany: 2012-01-20, 10:03   System ewidencji

Witam

Odświeżam wątek. Czy jakieś kroki zostały poczynione w kwestii wprowadzenia elektronicznego systemu ewidencji w Jaktorowie?

AgaC

Wysłany: 2012-01-20, 13:48   

system działa :)
Opłaty- od stycznia z dołu
Naliczanie - minutowe :)
Koszt dla rodziców - 6 czy 7 zł za kartę

PawelB 

Wysłany: 2012-01-20, 18:58   

AgaC napisał/a:
system działa :)
Opłaty- od stycznia z dołu
Naliczanie - minutowe :)
Koszt dla rodziców - 6 czy 7 zł za kartę
Czy jesteś w stanie się dowiedzieć ile takie wprowadzenie systemu kosztowało? Chciałem porównać z tym co pisałem wcześniej. Poza tym czekam na info po jakimś miesiącu, jakie wrażenia i doświadczenia rodziców. :-)

Odpowiedz do tematu