Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie o przedszkolach w Jaktorowie
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2009-09-17, 08:33   cd

Nasza córcia od 1 września chodzi do przedszkola. Grupa 3,4 latków. Trochę jest zagubiona, bo jest nowa. Co dzień wraca z płaczem, że nie ma koleżanek, mam nadzieję, że wkrótce to minie.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2009-10-30, 12:11   

Dwa miesiące w nowym przedszkolu z nami, z czego 3 tygodnie na chorobowym.
Przedwczoraj, kiedy po 16 odbierałam dzoeckoz przedszkola, ze zdziwieiniem zobaczyłam, że dzieci oglądają telewizję. Może jakąś płytę :evil: . Powiem szczerze, przeżyłam szok.

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-30, 22:10   

mój synek choć,zaczynał 2 lata wcześniej ,przerwaliśmy bo nie mógł się zaaklimatyzować,dzsiaj 2-3 tygodnie w przedszkolu 2 tygodnie chory,obecnie chory , żona wozi go z samego rana ,ale staramy się odbierać go najpóżniej o 15,30 nie wiem co dzieci robią pózniej nie widziałem,ale doszliśmy do tego,że jak chory to chce do szkoły ,a był problem ,żeby przekonać do chodzenia bo babcia na miejscu i nasz synek to cycek babci,ale jest ok ma chęci do pracy w grupie i jak chory martwi się co dzieje si........w przedszkolu bez niego

maam

Wysłany: 2009-10-30, 23:04   

SylwiaRuslan napisał/a:
Dwa miesiące w nowym przedszkolu z nami, z czego 3 tygodnie na chorobowym.
Przedwczoraj, kiedy po 16 odbierałam dzoeckoz przedszkola, ze zdziwieiniem zobaczyłam, że dzieci oglądają telewizję. Może jakąś płytę :evil: . Powiem szczerze, przeżyłam szok.

No cóż, zajęcia dydaktyczne odbywają się między godz. 8-12, bo potem obiad, potem leżakowanie, potem podwieczorek a po podwieczorku to już w ogóle "sodomia z gomorią". Ja staram się odbierać dziecko ok. 15, bo wiem, że oglądają bajki, na co się nie godzę. Jeszcze latem, kiedy dzieci po podwieczorku bawią się na placu zabaw - jest sens, żeby zostały dłużej, ale w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym nie ma sensu żeby kisiły się w przechowalni, bo tym przedszkole staje się po 15. A jak wychowawczyni jest chora, to juz w ogóle nikt nic nie wie, Niemcy we wsi :-?
BTW - dziś moje dziecko spytało "Mamo, czy zapierd*le" to brzydkie słowo?" Ja na to " :shock: tak, a kto tak mówi??" na co dziecko "Pani X tak powiedziała do Y [chłopczyk z grupy]" :shock: :shock: :shock:

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-10, 18:45   

mój synek chodzi do cytrynek ,ale też nie podoba mi się zachowanie pani y z jabłuszek ,my mamy super wychowawczynię,na moją prośbę o rzecz drobiazgową jeśli chodzi o małe dziecko ,pani wykrzyczała ,że ona nie jest od w....a d....py,więc po co tam pracuje ,przecież dzieci są różne ,nie każde jest w stanie sobie poradzić moje dziecko umie ,ale czasami nie radzi sobie ,prosiłem tylko aby pani y tylko spojrzała i wielka afera ,przecież to nie 1 klaSA,TYLKO PRZEDSZKOLE

chojnak777 
chojnak777

Wysłany: 2009-11-11, 08:30   

Póżniej taka "pani wychowawczyni"będzie się żalić przed wszystkimi że nie ma pracy,jacy ci ludzie okropni itd,itd.

strix 

Wysłany: 2009-11-11, 09:46   

kacper napisał/a:
super wychowawczynię,na moją prośbę o rzecz drobiazgową jeśli chodzi o małe dziecko ,pani wykrzyczała ,że ona nie jest od w....a d....py,więc po co tam pracuje ,

Jesli uzyla takich slow, to rzeczywiscie bardzo "ciekawa" osoba musi byc - mozna sie zastaniawiac jak odnosi sie do dzieci w sytuacjach awaryjnych, kiedy trzeba wykonac przy dziecku jakas niezbyt przyjemna czynnosc. Ehh... przykre, bo dotyczy maluszkow, ktore potrzebuja jeszcze duzo ciepla, zeby sie dobrze czuly poza domem.

pozdr
srtrix

maam

Wysłany: 2009-11-11, 10:09   

kacper napisał/a:
nie podoba mi się zachowanie pani y z jabłuszek ,

a możesz opisać tę panią? Czy to może taka szczupła, z długimi włosami? Bo to pani na zastępstwo, moja córka też się na nią skarży (to, co wcześniej pisałam, też wyszło z ust tej pani). "Stała" wychowawczyni "jabłuszek jest wspaniała i złego słowa nie można o niej powiedzieć.

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 12:17   

Tak to szczupła pani z ciemnymi dłuższymi włosami,ale to nie tylko ona tak się zachowała jest drugą osobą z tym samym podejściem ,pierwsza to pani ,tęższa około 50 ,krótkie ciemne włosy też z jabłuszek ,i też o to samo miała pretensję,po prostu moje dziecko po żywieniu w przedszkolu ma potrzebę iść do łazienki z rana ,czasem w domu nie chce i chce zrobić k....ę w przedszkolu,bo nie wytrzyma dłużej ,natomiast jeśli chodzi o panią nr1,tą tęższą z krótkimi włosami powiedziała do mojego dziecka niech mama nauczy wycierać cię d....pę,tak moje dziecko powiedziało babci ,jak pisałem wcześniej,ono umie ,ale może to zrobić niedokładnie,i trudno żeby cały dzień chodziło z kupą w dupce,żona rozmawiała o tym z wychowacą od cytrynek i usłyszała,iż od tego są właśnie pomoce w każdej grupie ,ale z tego co widzimy chyba nie w jabłuszkach,problem jest taki ,że nasze dziecko jest wozone troszkę wcześniej i nie trafia do cytrynek tylko do grupy w której jest najwcześniej wychowawca,nie skarży się na panią ani od śliweczek,ani od malinek tylko na panie z jabłuszk wiem że dzieci mają bujną wyobrażnię ,ale pewne słowa były skierowane bezpośrednio do nas

maam

Wysłany: 2009-11-11, 12:53   

kacper napisał/a:
od tego są właśnie pomoce w każdej grupie ,ale z tego co widzimy chyba nie w jabłuszkach,

No i racja, od tego są panie tzw "pomoc wychowawcy" (czyli te panie w fartuszkach) a nie wychowawcy.

kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 13:01   

no właśnie nasza pani wychowawczyni ma rację , co dziwne moje dziecko będąc w swojej grupie nigdy się nie skarży i cieszy się,że spotka sie z koleżankami i kolegami,i ze swoją panią myślę ,że ten rok jakoś szybko minie i będzie ok :lol:

Iwona

Wysłany: 2010-11-14, 19:42   Propozycja stworzenia Punktu Przedszkolnego w Jaktorowie

Witam serdecznie,

Chciałabym Państwa zapytać o opinię na temat stworzenia w Jaktorowie Punktu Przedszkolnego. Punkt przedszkolny od 2008 r. realizuje program kształcenia przedszkolnego zgodnie z ustawą MEN jednak zasadność jego istnienia wynika z braku miejsc w przedszkolach publicznych/ prywatnych. Czy dostrzegacie Państwo taką potrzebę, czy też liczba miejsc jest wystarczająca dla wszystkich dzieci na terenie gminy. Dodam, że często istnieje możliwość starania się o dofinansowanie czesnego z budżetu gminy w wysokości do 50%.

Poza punktem przedszkolnym rozważamy również otworzenie sali zabaw, gdzie nie tylko będzie można twórczo spędzać czas z dzieckiem ale także uczestniczyć w różnych warsztatach i szkoleniach psychologiczno- pedagogicznych.

Z góry uprzejmie dziękuję za wyrażanie opinii.
Pozdrawiam serdecznie,
Iwona

ptr2

Wysłany: 2010-11-14, 20:53   Re: Propozycja stworzenia Punktu Przedszkolnego w Jaktorowie

Mała szansa.
Wyż sie skonczyl, sześciolatki za 1,5 roku bedą szły do szkoły.
Lepsza sala zabaw i opieka po szkole w przedszkolach pewnie niedługo będą luzy.

Pozdrawiam

Piotrek

AgaC

Wysłany: 2010-11-14, 21:11   

Podobnie jak ptr2 uważam,że na otwarcie punktu przedszkolnego jest juz za późno ze względu na reformę.
O dofinansowanie moze starac się osoba, która taki punkt założy- rodzicowi nikt nie dołozy 50% :)
Ale za miejscem gdzie beda odbywały sie popołudnowe zajęcia jestem ZA! BARDZO! BARDZO!

Odpowiedz do tematu