Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Koleje Mazowieckie
Autor Wiadomość
Przem 

Wysłany: 2014-10-22, 07:47   Koleje Mazowieckie

Witam,
czy ktoś z forumowiczów w ostatnich dniach korzystał z autobusowej komunikacji zastępczej żeby się dostać do Wawy? Ile czasu zajmuje taka przyjemność? Ja po dowołaniu Wiedenki przesiadłem się na samochód i rano do Centrum jadę 1h40.

Pozdrawiam
Przemek

strix 

Wysłany: 2014-10-22, 09:56   Re: Koleje Mazowieckie

Zastępczą do Wawy, będziesz się tłukł jeszcze dłużej niż 1,40 łacznie podejrzewam (ale nie korzystałem wiec nie mogę na 100% powiedzieć)

Też przesiadłem się na samochód - skręt w Kozerkach, dojazd do A2 - Wawa - zjazd w Powązkowską, 200m Al. Jana Pawła, skręt w Stawki. 300m korka na Wisłostradzie i jestem na Powiślu ok 60 min jak wyjadę z domu ok 7.30. Jak idę później g. 12-13 to zamykam się w max 50 min. Mocno się poprawiło na mojej trasie po zakończeniu 2-3 remontów w obrębie opisanej trasy.

Powrót mniej więcej podobnie. Zdecydowanie wolę tak, niż tracić nerwy w obecnym okresie w pociągu Rano z Grodziska - zdarza się, że udaje się zamknąć w 1h. Powrót niestety zajmuje min 1g20min - gdyby nie było dodatkowo opóźnień to bym korzystał. Niestety opóźnienia po 30-40 min /albo odwołania pociągów/ powodują, że podróż trwa przeszło 2 godziny często a to już nie na moje nerwy. Mimo wszystko staram się nie narzekać, bo wiem, że to przejściowe i wszystkie te roboty mam nadzieję się zakończą w 2015. Wierzę, że wtedy z Grodziska na Powiśle znów będę docierał w 40 min ;)
Tak jak patrzę to te firmy budowlane naprawdę zasuwają - niekiedy dzień i noc jak trzeba i to napawa optymizmem jednak. To, że czasami przetną w ferworze walki jakiś kabelek od sygnalizacji i cały dzień wszystkie pociągi mają po 60 min w plecy.... trzeba wybaczyć ;)

Informacja (dezinformacja raczej) na kolei to oczywiście inna kwestia. Sposób podawania informacji - "din dong... pociąg do Skierniewic będzie opóźniony o 40 min opóźnienie... bla bla. Za opoznienie przepraszamy. ŻYCZYMY MIŁEJ PODRÓŻY"" - te życzenia na końcu spowodowały potężną falę bluzgów w tłumie - no totalny brak wyczucia ;)

Ogólnie zdecydowanie wolę jeździć pociągiem do pracy, niż samochodem. Szczególnie jak jadę z Grodziska miescówką, mogę sobie poczytać i jestem w 40 min na Powiślu ;) Czego sobie i wszystkim życzę w nadchodzacym 2015 ;)

s

koincydencja 

Wysłany: 2014-10-23, 13:29   

Strix szkoda, że nie wyjeżdżasz o 6 i nie wracasz o 15-tej :-(

A najbardziej bieżące informacje można znaleźć na grupie na facebooku "Łódź Warszawa ciężka przeprawa".
Dzisiaj mój mąż (orzechot) jechał autobusem do Pruszkowa chyba, żeby stamtąd dlaej do Wawki. Jak wróci o dam mu znać, żeby podzielił się wrażeniami.

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-10-31, 06:54   

Współczuję, taka uwaga po zapisiedo grupy https://www.facebook.com/...szawa/?fref=nf. Mnie czekają 3 dni jazd do Warszawy. Chyba bardziej https://www.facebook.com/...lodz.lodz.wawa/ lub BlaBla car.
http://www.blablacar.pl/s...1.012229&tcc=PL

samorządowiec 

Wysłany: 2014-10-31, 12:22   

http://www.petycjeonline....a_do_wadz_kolei

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-11-22, 16:13   Sajgon

http://lodz.gazeta.pl/lod...l#ixzz3JjA8Wu8E

ptr2

Wysłany: 2014-12-03, 22:20   Re: Sajgon

http://tvnwarszawa.tvn24....wic,151093.html

ptr2

Wysłany: 2014-12-13, 00:25   Re: Sajgon

https://www.youtube.com/watch?v=AggemFijxB4

Przem 

Wysłany: 2014-12-13, 15:24   

Ktoś ostatnio jeździł Wiedenką? Jestem ciekaw jak wygląda sytuacja rano i popołudniu.

Pozdrawiam
Przemek

krzychum4 

Wysłany: 2014-12-13, 17:54   

Dziś rano miała +10 minut na starcie, ale do Warszawy nie zwiększyła opóźnienia

trinity28 

Wysłany: 2015-05-06, 10:32   remonty na dworcu Jaktorów

Co państwo powiedzą na temat organizacji ruchu pieszych-pasażerów na dworcu w Jaktorowie podczas naszego cudownego "remontu"? Jak wam się podoba ten labirynt z siatki, przypominający nieco labirynty dla laboratoryjnych szczurów, które jakiś dowcipniś wymyślił między peronami?

Piesi idący tak, jak ja - od strony pomnika tura muszą pokonać niemal dodatkowy kilometr w tym labiryncie. To całkiem sporo, gdy spieszysz się na pociąg. Zamiast zrobić jakąś płaską platformę dla pieszych od strony tura, skoro stary tor i tak nie jest teraz używany, tylko raczej rozbierany, to dodatkowo utrudniono usiłowanie wyjścia tamtą stroną przez dodatkowe kilkanaście metrów siatki. Czy nie jest to dowód na wybitny debilizm autora tego pomysłu? Przecież ludzie i tak chodzą tamtędy (vide: wydeptane ścieżki), tylko przez ten dodatkowy kretyński płotek muszą spory kawał drałować po torowisku, co grozi zwichnięciem kostki.

Czy ten remont organizują wyłącznie osoby upośledzone intelektualnie? Nie ma tam chociaż JEDNEGO normalnego człowieka, który by na to wpadł? Przecież i tak trzeba będzie tamtędy chodzić, gdy stary peron się rozbierze a rozbierze się, bo wedle nowych koncepcji ma tamtędy właśnie przechodzić drugi tor.

To jedna sprawa. Teraz druga.

Nie wiem, kto wpadł na to, że w miejscowości, z której w każdy pociąg do Warszawy wsiada ponad 100 a czasem 200 osób (tak, tak, wszyscy jeździmy w tamtą stronę do pracy, nie wstydźmy się tego) jakiś twórczy umysł zaprojektował na peronie dwa mini-daszki wielkości parasola, zamiast wiaty przystankowej? Jak on sobie wyobraża te 200 osób oczekujące na SPÓŹNIONY przecież pociąg w trakcie deszczu? Ponadto te idiotyczne daszki nie mają żadnych ścianek chroniących od wiatru i zacinającego deszczu czy śniegu a AŻ SIĘ PROSIŁO. Poprzednia wiata nie mogła tego mieć, bo musiała być dostępna z obu stron, skoro była na środkowym peronie. Teraz powinno to być oczywiste a nie jest.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Nie przeszkadzają wam te rozwiązania?

ptr2

Wysłany: 2015-05-06, 10:59   Re: remonty na dworcu Jaktorów

trinity28 napisał/a:
Nie wiem, kto wpadł na to, że w miejscowości, z której w każdy pociąg do Warszawy wsiada ponad 100 a czasem 200 osób (tak, tak, wszyscy jeździmy w tamtą stronę do pracy, nie wstydźmy się tego) jakiś twórczy umysł zaprojektował na peronie dwa mini-daszki wielkości parasola, zamiast wiaty przystankowej? Jak on sobie wyobraża te 200 osób oczekujące na SPÓŹNIONY przecież pociąg w trakcie deszczu? Ponadto te idiotyczne daszki nie mają żadnych ścianek chroniących od wiatru i zacinającego deszczu czy śniegu a AŻ SIĘ PROSIŁO. Poprzednia wiata nie mogła tego mieć, bo musiała być dostępna z obu stron, skoro była na środkowym peronie. Teraz powinno to być oczywiste a nie jest.

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Nie przeszkadzają wam te rozwiązania?

Tu mogłaby się gmina zaangażować i dofinansować daszki. Dofinansowuje remonty dróg powiatowych więc mogłaby i to. Szczególnie że daszki można by zrobić ładniejsze a nie po najmniejszej linii oporu. To jedno przy budowie tej linii mogą zrobić.

Przem 

Wysłany: 2015-05-06, 12:40   Re: remonty na dworcu Jaktorów

ptr2 napisał/a:

Tu mogłaby się gmina zaangażować i dofinansować daszki. Dofinansowuje remonty dróg powiatowych więc mogłaby i to. Szczególnie że daszki można by zrobić ładniejsze a nie po najmniejszej linii oporu. To jedno przy budowie tej linii mogą zrobić.

Już widzę zaangażowanie gminy :) powiedzą to samo, co na moje pytania dotyczące ul. Ułanów - przecież to nie ich inwestycja, więc oni nic nie mogą zrobić (choć oczywiście bardzo by chcieli...). Na takie fuszerki jak z tymi wiatami gmina powinna reagować na etapie przedłożenia projektów - ale wydaje mi się, że w UG wszyscy uważają, ze darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Przecież to co nowo zbudowane musi być lepsze od starego, więc po co się wysilać na analizę planów. To samo jest na skrzyżowaniu Błotnej i Ułanów - żaden geniusz nie zauważył, że część drogi nie ma rowów, co po każdym deszczu skutkuje zalanym przez kilka dni przejściem dla pieszych i częścią skrzyżowania - podobno teraz będą myśleć o przewiertach pod drogą - przecież tak jest taniej.

krzychum4 

Wysłany: 2015-05-06, 14:57   

W Międzyborowie też są 2 daszki, ale to już pretensje mieć trzeba do PLK PKP, to oni zatwierdzali plany.

maam

Wysłany: 2015-05-06, 16:18   Re: remonty na dworcu Jaktorów

trinity28 napisał/a:

dodatkowo utrudniono usiłowanie wyjścia tamtą stroną przez dodatkowe kilkanaście metrów siatki. Czy nie jest to dowód na wybitny debilizm autora tego pomysłu? Przecież ludzie i tak chodzą tamtędy (vide: wydeptane ścieżki),

To jest nielegalne przejście, czasem zresztą stoi tam policja i łapie tych, co sobie chcą "ułatwić", nie dziwię się więc, że nikt nie chce ułatwiać ludziom chodzenia tam, gdzie chodzić nie powinni (vide: trup na torach ubiegłej zimy w tym miejscu). Pewnie trzebaby zrobić siatkę aż do Międzyborowa, żeby ludzie przestali tamtędy łazić :-/

Co do wiat - zgadzam się. Projektował je ktoś, kto najwidoczniej nigdy nie czekał na pociąg :(

Odpowiedz do tematu