Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Drogi w Jaktorowie, bezpieczeństwo, fotoradary etc. ;)
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-13, 16:11   

Nie wiecie, czy już działa Staż Gminna?

cookie1

Wysłany: 2012-11-14, 09:32   

SylwiaRuslan napisał/a:
Nie wiecie, czy już działa Staż Gminna?

Pewnie dowiemy sie jak przyjda pierwsze widokówki do kierowców;-)

SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-15, 12:39   

Dzisiaj było chyba testowanie radarów. Kilku panów w mundurkach i nawet jedno dziewczę!

strix 

Wysłany: 2012-11-15, 18:20   

Uuuu blad, jak bedzie dziewcze to panowie beda zwalniac i nici z pieniazkow ;)

s

cookie1

Wysłany: 2012-11-16, 09:30   

To może wreszcie koło szkoły samochody zaczną jeździć przepisowo?

strix 

Wysłany: 2012-11-16, 09:50   

Pewnie tak jak ten radar tam zawisnie na stale, ale powiem szczerze, ze odkad jest migajace zolte swiatlo to widze, ze ludzie jednak od strony grodziska zdejmuja noge z gazu. Moze nie zwalniaja do 50 ale moim zdaniem jest lepiej. Kilka razy jak czekalem pod szkola to sobie poobserwowalem.

s

ptr2

Wysłany: 2012-11-16, 11:00   

strix napisał/a:
Pewnie tak jak ten radar tam zawisnie na stale, ale powiem szczerze, ze odkad jest migajace zolte swiatlo to widze, ze ludzie jednak od strony grodziska zdejmuja noge z gazu. Moze nie zwalniaja do 50 ale moim zdaniem jest lepiej. Kilka razy jak czekalem pod szkola to sobie poobserwowalem.
s

Obok szkoły jest ograniczenie do 40. Tabliczki o radzarze już są więc kierowcy już zwalniają.

cookie1

Wysłany: 2012-11-16, 15:51   

strix napisał/a:

s

A ja jak tamtedu jeżdzę w weekendy to zawsze mnie jakis pacan wyprzedzał - czasem nawet na przejściu dla pieszych.

krzychum4 

Wysłany: 2012-11-16, 18:00   

To samo w Międzyborowie. No cóż, jeżeli to ma służyć bezpieczeństwu to owszem, zgoda, ale durnemu nabijaniu kabzy mówię NIE!

SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-16, 20:12   

Rzeczywiście, zwykła tabliczka czyni cuda, nawet prościej wyjechać z Powstańców na Warszawską, betoniarki Budokruszu nawet zwolniły!

Mam pytanko: jadąc Fabryczną, od strony Warszawskiej, inne auto wyjeżdża z uliczki, przy której jest Tesco, kto ma pierwszeństwo?

ptr2

Wysłany: 2012-11-16, 22:38   

SylwiaRuslan napisał/a:
Rzeczywiście, zwykła tabliczka czyni cuda, nawet prościej wyjechać z Powstańców na Warszawską, betoniarki Budokruszu nawet zwolniły!

Mam pytanko: jadąc Fabryczną, od strony Warszawskiej, inne auto wyjeżdża z uliczki, przy której jest Tesco, kto ma pierwszeństwo?

Ci z Fabrycznej. Ja interpretuje, że to jest dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze a nie droga. W Jaktorowie to jednak duży problem bo wiele dróg ma już asfalt a znaków brak.
Drogi o nawierzchni bitumicznej mają pierwszeństwo nad drogami nie utwardzonymi do jakich się zalicza drogi utwardzone żużlem.

ptr2

Wysłany: 2012-11-16, 22:41   

SylwiaRuslan napisał/a:
Rzeczywiście, zwykła tabliczka czyni cuda.

Jaka zwykła tabliczka. Zgodnie z ustawą nie można stawiać znaków jeśli nie ma fotoradaru.
Albo więc już jest fotoradar albo gmina łamie prawo ;)

SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-17, 21:29   

Przynajmniej raz fotoradar widziałam.

orzechot 

Wysłany: 2012-11-19, 13:45   

Cytat:
Już wiem. Znak D-51 w takiej formie jak stoi w mojej okolicy stoi legalnie. Postawa to ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach § 1 ust1 a: "W przypadku gdy automatyczna kontrola prędkości będzie wykonywana przez strażników gminnych (miejskich) w trybie określonym w art. 129b ust. 4 ustawy, na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą umieszcza się znak D-51 z tabliczką z napisem „Na odcinku ...”. W treści napisu na tabliczce długość odcinka drogi poniżej 1000 m podaje się w metrach z dokładnością do 100 m, a od długości 1,0 km z dokładnością do 0,1 km.

http://forumprawne.org/pr...message_1264246

SylwiaRuslan

Wysłany: 2012-11-20, 11:38   

ptr2 napisał/a:

W ostatnim numerze Motoru w dziale Porady jest poruszony tzw. wjazd na drogę publiczną: Włączając się do ruchu, np. wyjeżdżając z drogi wewnętrznej, trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom na drodze poprzecznej, bez względu na to, z której strony nadjeżdżają. Sytuacja komplikuje się, kiedy droga nie jest oznaczona jako wewnętrzna i nie ma przed nią znaku "ustąp pierwszeństwa". Dla wielu kierowców jest to droga, na której należy stosować regułę prawej strony, więc aut z lewej strony (w rzeczywistości mających pierwszeństwo) nie trzeba przepuszczać. Na wszelki wypadek na osiedlowych uliczkach lepiej ustąpić pierwszeństwa, jeśli nie jest się pewnym co do statusu drogi.

A ci jeszcze używają na mnie klaksonu :evil: .

Odpowiedz do tematu