Forum Mieszkańców Jaktorowa - Zmieniamy Jaktorów Na Lepsze  Strona Główna
FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj       

Poprzedni temat «» Następny temat
Drogi w Jaktorowie, bezpieczeństwo, fotoradary etc. ;)
Autor Wiadomość
SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-04-04, 14:11   

Specjalnie zwróciłam uwagę (bo do tej pory jakoś nie zwróciłam uwagi ;-) , gdzie w Międzyborowie jest ograniczenie prędkości do 40 km/g. Jest zaraz za skrzyżowaniem ze światłami :shock: Nie przed lukiem, koło hurtowni papierniczo-zabawkarskiej, ani przed samym skrzyżowaniem. Tam byłoby chyba bardziej wskazane ograniczenie.

krzychum4 

Wysłany: 2014-04-04, 23:04   

Spokojnie, ale i tak najczęściej stoją naprzeciw OSP Międzyborów ;) A tam jest 50km/h

strix 

Wysłany: 2014-04-10, 10:04   

od początku marca na mocy postanowienia Trybunału Konstytucyjnego, można spokojnie wezwania do określenia sprawcy ze zdjęciami od SG wywalać do kosza. Nie ma znaczenia, że odebraliśmy za potwierdzeniem - ich wysłanie jest niezgodne z prawem (wyjaśnienie w artykułach poniżej i innych necie na ten temat.

Straz Gminna nie ma praw kierowania spraw do sądu, więc jeśli z rozpędu to zrobi (są takie praktyki) to na wezwanie sądu (sąd - szczególnie obecnie - powinien odmówić SG wszczęcia jakiegokolwiek postępowania, a jeśli to zrobi to łamie prawo - nadużycie władzy - wzywając na podstawie doniesienia złożonego przez SG) załatwia się pismem o umorzenie ze względu na skierowanie sprawy przez organ nieuprawniony SG nie może byc oskarżycielem publicznym.

Jest opcja, że przekażą policji sprawę, ale wtedy 1) tracą kasę, 2) policja nie chce się takim rzeczami zajmować, bo nie można zmusić kierowcy, żeby po kilku miesiącach pamiętał komu kiedyś użyczał samochód. Nie ma sprawcy, nie ma kogo ukarać.

Cały artykuł wraz ze wskazówkami i wzorem pism (można pisać o zwrot kwot jeśli ktoś zapłacił na podstawie wezwań od SG gdzie nie było widać kierowcy i trzeba było wypełnić tzw. quiz - postanowienie TK jest tak skonstruowane, że działa wstecz!!!) na stronie:

art. na temat orzeczenia TK
http://3obieg.pl/trybunal...zostac-zwrocone

wzór pisma przygotowawczego
http://3obieg.pl/odzyskan...rzygotowawczego

A tu inna opinia prawnika - materiał wideo:
http://www.odszkodowaniep...azanie-sprawcy/

s

jaktor 

Wysłany: 2014-04-13, 12:53   

strix napisał/a:

Jest opcja, że przekażą policji sprawę, ale wtedy 1) tracą kasę, 2) policja nie chce się takim rzeczami zajmować, bo nie można zmusić kierowcy, żeby po kilku miesiącach pamiętał komu kiedyś użyczał samochód. Nie ma sprawcy, nie ma kogo ukarać.

Niestety, ale przekazują policji takie sprawy, a policja może nie chce, ale musi się tym zająć. Policja nie może zrobić tego do czego namawiasz kierowców "wyrzucić pisma do kosza" - wykroczenie ścigane z urzędu.

ptr2

Wysłany: 2014-04-13, 17:25   

strix napisał/a:
Znajomy dostał list z UG - 2 fotki - jedna z przodu auta, druga z tylu zrobione w odstępie 8 min. Zaliczył 2 wykroczenia - jechał w jedną i wracał za chwilę.
Na obu zdjęciach prędkość 60 i 61km/h - no ale tam jest do 40, więc nie ma przebacz dla pirata ;)
s

Trochę dziwne bo z tego co czytałem to radar jest nastawiony dla samochodów oddalających lub zbliżających się. Musiałby mieć dużego pecha jeśli w ciągu 8 minut przestawili radar.

strix 

Wysłany: 2014-04-14, 07:11   

ptr2 napisał/a:

Trochę dziwne bo z tego co czytałem to radar jest nastawiony dla samochodów oddalających lub zbliżających się. Musiałby mieć dużego pecha jeśli w ciągu 8 minut przestawili radar.

Nie przestawiali - ujęcie było dokładnie z tego samego miejsca. Radar obejmował 2 pasy i jak widać ten działa na zbliżających i oddalających się :)

s

strix 

Wysłany: 2014-04-14, 07:40   

jaktor napisał/a:

Niestety, ale przekazują policji takie sprawy, a policja może nie chce, ale musi się tym zająć. Policja nie może zrobić tego do czego namawiasz kierowców "wyrzucić pisma do kosza" - wykroczenie ścigane z urzędu.

Obecnie można znaleźć w necie imienne opinie i interpretacje już kilku prawników zajmujących się tym tematem. Jednoznacznie z nich wynika, że pismo typu quiz od SG spokojnie można obecnie wyrzucić do kosza, jest rozsyłane bezprawnie po orzeczeniu TK z marca br - pomijam kontrowersyjność jawnego proponowania obywatelowi płacenia łapówki w przypadku braku chęci wskazania kierującego lub potrzeby wykupienia się od punktów . W sporej części przypadków SG kierowała dalej sprawy bezpośrednio do sądu, mimo, że jako organ nieuprawniony, nie ma do tego prawa. W takich przypadkach, można obecnie domagać się zwrotu pieniędzy: http://www.hotmoney.pl/na...e-zwroty-a31162

Jak się okazuje - sądy, stąjące po stronie Państwa (żyją z naszych podatków/mandatów etc) zajmowały się takimi zgłoszeniami, których przyjecia już na wstępie powinny odmówić. W takim wypadku wystarczył wniosek o umorzenie z powodu zgłoszenia sprawy przez organ nieuprawniony.
Jeśli dalej miejscowy sąd szedł w zaprarte odwołanie do wyższej instancji - nadużycie władzy przez sąd prowadzący sprawę.

Jeśli SG SM przekaże najpierw sprawę Policji (prawidłowo, bo tylko policja może być oskarżycielem publicznym) ta oczywiście musi się tym zająć. Jednak od przeciętnego właściciela, po 4-5 miesiącach od zdarzenia usłyszy, że ten nie pamięta kto kilka m-mcy temu o konkretnej godzinie jechał jego autem, ponieważ mogła to być żona, szwagier, brat itp osoby, które okazjonalnie korzystają z auta a prywatne osoby rzadko prowadzą ewidencje użyczeń na papierze. Koniec przesłuchania. Jeśli sprawa trafi do sądu z jakiegoś powodu i nadgorliwości - na rozprawie właściciel, zgodnie z prawdą mówi to samo. Nie ma sprawcy wykroczenia - nie ma kary.
Problem w tym, że sądy pierwsze orzeczenie o winie wydawały zaocznie, więc potrzebne było odwołanie od wyroku, kolejne kroki i dopiero rozprawa z udziałem podejrzanego o popełnienie wykroczenia. Niektórzy po prostu wolą zapłacić bo nie mają czasu na takie akcje i przewalanie się przez kolejne miesiące z chorym systemem polskiego sądownictwa.

Jak się okazuje tak działało i wygrywało do tej pory prawie 40% obywateli do których przyszedł quiz (jeszcze przed orzeczeniem TK) od SM/SG, bo nie trzęsą portkami na samo słowo "Sąd", którym bezprawnie SG/SM straszy w swoich zakamuflowanych wezwaniach do dawania dodatkowej kasy za wykupienie się od punktów. Niektórzy mieli na tyle farta, że sądy postępowały zgodnie z prawem i umorzenie z braku winnego dostawali sprawnie. Inni niestety musieli się boksować z chorą rzeczywistością co zapewne kosztowało ich sporo nerwów i niestety czasu.

s
Ostatnio zmieniony przez strix 2014-04-14, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  

ptr2

Wysłany: 2014-04-14, 08:28   

strix napisał/a:
ptr2 napisał/a:

Nie przestawiali - ujęcie było dokładnie z tego samego miejsca. Radar obejmował 2 pasy i jak widać ten działa na zbliżających i oddalających się :)

s

Nie chodzi o to, że go fizycznie przestawiają. Z tego co czytałem to radar łapie albo zbliżające albo oddalające pojazdy. Trzeba go ustawić w jeden tryb. Jeśli by tak nie było to przy dużym natężeniu ruchu pojazdów w obu kierunkach, trudno mu się zsynchronizować na jednym pojeździe. Może ten problem już rozwiązali i radary potrafią sobie z tym poradzić .....

SylwiaRuslan

Wysłany: 2014-05-29, 09:09   

Hm, od kilku tygodni zastanawiam się, gdzie podziała sie straż gminna...

A tu jest odpowiedź:

https://www.youtube.com/w...z72TS2GU&sns=fb

maam

Wysłany: 2014-05-29, 10:00   

SylwiaRuslan napisał/a:
Hm, od kilku tygodni zastanawiam się, gdzie podziała sie straż gminna...

A tu jest odpowiedź:

Już w marcu o tym pisałam.
I "śmietnik" stoi nie tylko w Jaktorowie: https://www.facebook.com/...&type=1&theater

Sylwester D.
Sylwester D.

Wysłany: 2014-07-30, 15:38   

Informuję, że termin zamknięcia ulicy Parkowej na odcinku od ul. Pomorskiej do wjazdu SGGW przewidziany jest od dn. 31.07.2014 do dn. 16.08.2014 r.

W tym terminie wykonywane będą roboty związane z budową konstrukcji jezdni wraz z układaniem warstw bitumicznych. W związku z tym nie będzie możliwy dojazd do okolicznych posesji.

Takiej treści informację przekazała Firma, która zajmuje się remontem tej drogi.

maam

Wysłany: 2014-12-01, 12:17   

Najpierw myślałam, że ktoś ukradł znaki (już tak kiedyś było), ale chyba po prostu zniesiono ograniczenie prędkości przy szkole, bo nowe się nie pojawiły :mrgreen:

Łukasz 

Wysłany: 2015-01-17, 20:10   

http://voice360.pl/?p=528

4 mln zł na remont 600 m drogi w Międzyborowie.

ArturB

Wysłany: 2015-01-18, 09:07   

Łukasz napisał/a:
http://voice360.pl/?p=528

4 mln zł na remont 600 m drogi w Międzyborowie.

Szok.Jaktorów to jednak bogata gmina...szkoda tylko ,że na Blichu mieszkańcy muszą sami sobie organizować oświetlenie (łącznie z kosztami) którego tam nie ma bo Gmina nie ma pieniędzy...może dla jednych są a dla drugich nie? Ciekawe co na to Radni...wszak to duża suma.

Przem 

Wysłany: 2015-01-21, 09:14   

Mnie powala jakość wykonywanych prac. Zwróćcie kiedyś uwagę na ul. Ułanów. Jeszcze nie ma odbioru (to też ciekawe - we wrześniu skończono prace), a już:
- ściera się oznakowanie poziome w okolicy skrzyżowań,
- znaki pionowe pochyliły się po ostatnich wichurach, a jeden - b. ważne dla mnie ograniczenie prędkości przed mostem - już zniknął (znaki zostały wbite w świeżą ziemię, a nie zabetonowane - to jest już chyba lenistwo, bo raczej nie oszczędność),
- po każdym większym deszczu przejście dla pieszych na Błotnej całe jest pod wodą - w końcu "taki mamy klimat" a woda kiedyś odparuje lub wsiąknie w ziemię - na tym odcinku nie zaprojektowano rowów... Ciekawie robi się zwłaszcza gdy po deszczu przychodzi mróz :)
Rozmawiałem w Gminie na temat tych znaków, ale oczywiście usłyszałem, że droga nie należy do Gminy, a poza tym to jest to wciąż plac budowy (tylko jakoś nie widzę ani jednej tablicy informacyjnej - ciekawe co na to jakiś nadzór budowlany?). Generalnie uzupełnienie tego jednego znaku ograniczającego prędkość (przynajmniej teoretycznie ograniczającego) jest niemożliwe. Może powinienem zacząć przelewać część podatku PLK a nie Gminie, skoro to od nich jestem uzależniony mieszkając przy ul. Ułanów?

Mam nadzieję, że inne inwestycje będą wykonywane trochę bardziej starannie, choć obawiam się tutaj sprzeczności interesów. W końcu wszystkie te inwestycje finansuje PLK, a oni nie są zainteresowani jakością robót tylko czasem i kosztami. Potem przekażą inwestycje Gminie lub Powiatowi i ew. remonty to już będzie problem kogo innego.

Pozdrawiam
Przemek

Odpowiedz do tematu